Animacija. Fullmetal Alchemist

Šį kartą norėčiau pakalbėti iš karto apie du serialus pastatytus pagal tą pačią mangą: Fullmetal Alchemist (pirmasis) ir Fullmetal Alchemist: Brotherhood (antrasis).

Pagrindinė alchemijos taisyklė: ekvivalentūs mainai. Alchemikas gali sukurti radiją, jeigu turi reikiamą kiekį geležies, plastmasės ir kitų dalykų reikalingų radijui, tačiau jis negali sukurti radijo iš oro. Ekvivalenčių mainų taisyklę galima pažeisti tik turinti filosofinį akmenį. Tarp alchemikų yra vienas tabu: negalima mėginti prikelti mirusio žmogaus.

Edward ir Alphonse Elric du broliai, kurie nuo mažens pasinėrė pilna galva į alchemiją. Vieną dieną mirus jų mamai, vaikai padarė mirtiną nuodėmę – pabandė ją prikelti. Edward tai kainavo ranką ir koją, tuo tarpu jaunėliui Alphone visą kūną. Edward pasisekė įtvirtinti jaunėlio brolio sielą prie šarvų. Dabar abiejų berniukų tikslas yra surasti filosofinį akmenį, kad atgautų tai ką prarado.

Kiek laiko po įvykusios nelaimės į berniukų namus pasibeldžia Roy Mustang – Ugnies alchemikas ir pasiūlo Edward tapti oficialiu Amestris alchemiku, turėdamas tokį statusą berniukas galės naudotis tik alchemikams prieinamiems resursams ieškoti filosofinio akmens.

Išlaikęs alchemiko egzaminus Edward tampa jauniausiu istorijoje alchemiku ir gauna Fullmetal alchemiko vardą, kuris sukelia daugybę kuriozų, kadangi, keliaujant su broliu visi mano, jog tai Alphonse yra tas garsusis alchemikas.

Amestris yra karinė valstybė, kuri pastarąjį dešimtmetį užsiėmė genocidu naikindama Ishbalan rasę. Nors pagrindinis konfliktas jau baigėsi, tačiau visi alchemikai vis dar turi atlikti karinę tarnybą, o kartais darbo pasitaiko gerokai daugiau nei norėtųsi.

Viską ką pasakojau iki šiol puikiai tinka abiem serialams. Pirmasis serialas buvo pradėtas kurti tuomet, kai dar nebuvo baigta piešti manga, todėl serialo kūrėjai turėjo patys sugalvoti kaip toliau vystysis istorija ir kaip jinai baigsis.

Pirmos dešimt serijų yra identiškos pas abu serialus, tačiau vėliau pradeda skirtis iš pradžių nereikšmingomis smulkmenomis, tačiau vėliau pasuka visai skirtingais keliais.

Abu serialai turi tą patį teigiamų herojų rinkinį, kurį be mano jau minėtų dviejų brolių sudaro automechanikė Winry Rockbell, sukūrusi dirbtinę Edwardo ranką ir koją, jos senelė Pinako auginusi abu brolius po jų motinos mirties ir Roy Mustang kareivių būrys. Tuo tarpu neigiami personažai bei jų tikslai abiejuose serialuose skiriasi.

Be spoilerių norėčiau papasakoti savo jausmus, kuriuos sukėlė serialo pabaiga. Pažiūrėjęs pirmąjį pagalvojau: wow, nekantriai lauksiu antro sezono, kurio, aišku, nebuvo, tačiau buvo filmas. Žiūrint antrą pagrindinis blogietis ir jo tikslai paaiškėja penkiasdešimt kažkurioje serijoje, tuomet žiūri ir galvoji: nu kiek jie čia gali tą snarglį tampyti. Neskaitant to, vis tik norėčiau pasakyti, jog būtent antrojo serialo siužetas yra sudėtingesnis, labiau susuktas ir intriguojantis. Tuo pačiu reiktų turbūt pridurti, kad serialas yra neįtikėtinai vaikiškas, jeigu neklystu, jame nėra nei vieno bučinio, jau nekalbant apie ką nors rimčiau...

Pats svarbiausias klausimas: kurį iš jų žiūrėti? Kadangi, pirmos serijos identiškos, tai pažiūrėkite bet kurio porą serijų, jeigu patiks pažiūrėkite abu, jei nepatiks negaiškite laiko.

Paskutinis dalykas, kurį, matyt, reiktų pasakyti, jog šita manga sulaukė neįtikėtinos sėkmės, jinai gavo daugybę apdovanojimų, buvo sukurti ne tik du serialai, bet ir filmai bei kompiuteriniai žaidimai, kortos, figurėlės ir kitokie daiktai pagal veikėjus.

Serijos ilgis: 25 min.

Sezonų skaičius: 1

Epizodų skaičius: pirmas 51, antras 64

Kūrimo metai: pirmas 2003-2014, antras 2009-2010

Nuorodos:

Wikipedia, Wikipedia

IMDB, IMDB

Brukštelk žinutę