Ar verta pirkti knygą?

Sakoma, kad blogiau už tai kaip apie tave kalba blogai, yra kai niekas apie tave iš viso nekalba. 

Žinau, kad praėjo dar visai nedaug laiko, bet atrodo jau atėjo momentas pasidalinti pirmąją patirtimi apie knygos išleidimą. Apie mane bent jau kalba...

Beje mano knygos turinį galite rasti čia (pdf), o pavartyti čia(flash).

Apie mano knygą kalba Uždarbio forume, džiugu, nes tai viena iš didžiausiu bendruomenių Lietuvoje, liūdna – kas yra sakoma. Todėl norėčiau paneigti tris didžiausius mitus.

1) Viską galima rasti internete. Vieną iš priežasčių kodėl aš apskritai nusprendžiau rašyti tokią knygą, yra ta, jog vienoje vietoje patogiai rasti visą informaciją neįmanoma. Nėra tokios svetainės. Vienoje svetainėje viena informacija, kitoje svetainėje kita ir t.t.

Labai daug internetinių pamokų yra parašytos mėgėjų ir švelniai kalbant, jų pamokos kartais prasilenkia su praktika taikoma realiai kuriant svetaines.

2) w3schools yra geriau. Leiskit man atsikosėti w3fools... w3schools tikrai pateikia pradžiamokslį, tačiau informacija ten yra daugiau teorinio nei praktinio pobūdžio. Aprašyta funkcija nu ir ką su ja veikti? Net jeigu jums pradžiamoksliui pilnai užtenka w3schools, mano knygoje yra dar 200 puslapių.

3) net tuts+ premium yra geriau. Niekada nebuvau narys todėl negaliu kritikuoti temų kokybės, tikėkimės, jog kokybė yra gera. Tačiau pažiūrėti temų pavadinimus gali kiekvienas. Daugelis temų yra optimizavimo patarimai patyrusiems programuotojams, jeigu jums aktualu tokios temos, tai tuomet jūs greičiausiai dirbate prie delfi dydžio projekto ir pradžiamokslis jums tikrai nereikalingas.

Kita temų grupė yra CSS3. CSS3 yra kaip seksas tarp nepilnamečių: visi apie tai kalba, niekas praktiškai nenaudoja, o tie keli kurie naudoja – daro tai neteisingai.

Ir paskutinis dalykas kaina: 78$/metams (arba 9$/mėnesiui) vs 39lt (tai pati brangiausia kaina, kokią mačiau už savo knygą, bet ją galima gauti ir už 29lt) visam gyvenimui, net ir tuomet, kai neveikia internetas.

Kai rašiau knygą, galvojau, kad reikės kovoti prieš tokį mitą, jog internete galima rasti viską. Realiai internete galima rasti tik pornografijos, dėl visų kitų dalykų kiekybės ir kokybės galim diskutuoti.

Tačiau, kas mane labai nustebino, reikia kovoti prieš mitą, jog lietuvių kalba niekas gerų knygų neleidžia. Aš pats esu perskaitęs ne vieną knygą (pirma, antra) ir taip – knygos tikrai lėvos. Žmonės taip pripratę prie blogų knygų, kad rekomenduoja neskaityti net nepažiūrėję į turinį, aš jau nekalbu apie knygos pavartimą knygyne...

Aš žinau, kad knygos lietuvių kalba buvo leidžiamos prastos, todėl man buvo taip svarbu sukurti gerą produktą.

Brukštelk žinutę