Daiktai daro žmones laimingais?

deja, ne daiktas daro zmogu laimiga, zmogu laiminga daro kitas zmogus rodantis demesi. Man nieko nereikia viska ko reikia turiu ir kaledos man turi kita prasme: buvima savimi, neuzivertusia darbais, laikina laiko sustojima ties vienu vakaru.

Nesu nusiteikęs prieš daiktus, bet jiems ir nevergauju, nors tenka jausti visuomenės spaudimą dėl to. Daiktai daro žmogų laimingą, jeigu daiktas yra naudojamas pagal paskirtį. Jeigu daiktas įsigyjamas tik pasipuikavimui, tada prasideda lenktynės be finišo, apie ką ir rašė NePo, kai kas metus reikia įsigyti dar naujesnį, dar geresnį. Bet žiūrint plačiau, tai daiktai suteikia galimybes. Profesionalus fotoaparatas fotografuoja nesulyginamai geriau už geriausią fotografuojantį mobilų telefoną. Iš Vilniaus nuvažiuoti į pajūrį patogiau su automobiliu (traukiniu), o ne dviračiais ar pėstute eiti. Ir t.t. Ir dar, žmogus yra gyvūnas, kuris gyvena hierarchinėje struktūroje. Valdžios poreikiai niekur nedingo. Muštis neisi įrodinėdamas savo viršeniškumą, tai ką daryt? Tai transformavosi į daiktus. Viršesnis tas, kuris daugiau turi, ir nesvarbu, kad tai laimės neatneša.

Labai taiklus pastebėjimas, beje lygiai tas pat galioja kalbant apie motivational speakers. Kai kurie naudoja juos kaip motyvacijos šaltinį, o po kurio laiko vėl grįžta į žemos motyvacijos lygmenį. Taigi čia analogiškai galime pasakyti, kad žmonės galėtų būti savo pačių motyvacijos šaltiniais, bet deja...ir daugelis taip visą gyvenimą užstringa tokiame užburtame rate.

Pasukime šitą situaciją kitu kampu ir tarkime, kad geriausia nieko neturėti, nes visvien laimė yra iš vidaus, o daiktai tik apgaulingas laimės pojūtis. Palikim NePo nuogą basą vidury gatvės ir pažiūrėkim, kokia tvirta jo laimės teorija. Ką noriu pasakyti, kad viskam yra tas vadinamas aukso viduriukas, o kraštutinumai niekada nebuvo ir nebus gerai. Su savęs motyvavimu ta pati istorija. Turi būti viduriukas tarp savęs motyvavimo ir motyvacijos iš šalies. Jei kažkuris iš jų nulinis, kaži, ar galima tikėtis gero rezultato.

Ne senelis šaltis, o Kalėdų senelis, susimildamas. :|

Brukštelk žinutę