Google yra blogis

Ilgą laiką jau visi buvo pripratę sakyti, kad Microsoft yra blogis. Tačiau laikai keičiasi (nepastebėjot?). Šį kartą norėčiau pakalbėti apie Google. Juokingiausia, turbūt, čia yra tai, kad jų šūkis yra - nebūk blogis ("Don't be evil"). Bet kaip jau supratote iš pavadinimo aš įrodinėsiu, priešingai.

Paimkime paprastą pavyzdį. Turbūt nėra žmogaus, kuris neturi Gmail pašto dėžutes. Užsikraunam puslapį ten suvedam savo prisijungimo vardą, slaptažodį ir pažymim varnelę "Remember me on this computer." Šios varnelės, aišku, nepažymi tie, kas neturi nuosavo kompiuterio, arba naudojasi keliais Gmail vartotojais. O visiems kitiems nematau priežasčių, kodėl turėtų nepasilengvinti savo gyvenimo. Juk dvi savaites nereikės surinkinėti prisijungimo duomenų, jus automatiškai prijungs! Fantastika, ane?

Gerai važiuojam toliau. Sakykim, kad naudojamės neviena Google paslauga, bet keliomis. Paimkim, labai paprasta - Google Groups. Užsikraunate puslapį ir, jeigu prie Gmail pažymėjote prisiminimo varnelę žiūrit, kad ir čia jau prisijungėt. Šaunu. Ar tikrai?

O dabar įsivaizduokit, jog Ggroups naudojate visai ne Gmail, kas tuomet? Tada spaudžiate logout ir prisijungiate su savo kitais duomenimis. BET! Bet, jeigu dabar užsikrausite Gmail, pasirodo, kad jis neprisimena jūsų ir prisijungimo duomenis teks suvesti iš naujo. Tačiau jeigu leisit Gmail prisiminti duomenis, tuomet turėsit problemų prisijungdami prie Ggroups. Taigi, amžinas ciklas.

Nepamirškit, kad Google siūlo ne tik du mano paminėtus produktus, bet ir daugiau. Ir visais atvejais verčia naudotis TIK JŲ produktais.

Vis dar netikit, kad Google yra blogis? Gerai, tuomet sugalvokim analogišką situaciją su Microsoft. Įsivaizduokit, kad turit savo mėgstamą naršyklę pvz. Opera ar kokia nors kitą. Tuomet norėdami naudotis Opera, jūs turite prisijungti su Internet Explorer į MSN saitą ir ten paspausti mygtuką "Aš norių naudoti kitą naršyklę". Juk tai būtų žiauriau nei žiauru, ar aš teisus? Tačiau kažkodėl visi šaukia, jog "Media Player" nebūtų standartiškai įdiegtas su Windows, bet niekas nieko nesako prieš Google. Kodėl? Matyt, įprotis. Gerbiamieji, pasaulis keičiasi ir šiuo metų yra didesnių grėsmių nei Microsoft monopolis(?????). Jeigu nepasiruošite dabar, vergsit po to. Ir nesakykit, jog aš jūsų neperspejau.

Brukštelk žinutę