Jack L. Chalker - Viduriniosios tamsos valdovai

Tai yra pirmoji keturių dalių Meistro žiedų ciklo knyga. Šioje knygoje pateikiamas labai įdomus pasaulis, kuris suderina kosmosą užkariavusią žmoniją ir indėnus medžiojančius laukinių bizonų bandas.

Kažkada senai, senai žmonijai grėsė susinaikinimas, todėl penki mokslininkai sukūrė Sistemą, kuri turėjo vieną tikslą – rūpintis, kad žmonija neišnyktų. Mokslininkai numatė, jog kažkada Sistema bus nereikalinga, todėl sukūrė penkis žiedus, kurie leidžia Sistemą išjungti. Deja, Sistema nužudė mokslininkus, todėl daugeliui žmonių žiedų paslaptis liko nežinoma.

Sistema galvodama kaip geriausiai apsaugoti žmoniją nuo susinaikinimo Amerikoje atkūrė laukinių indėnų laikus, kinijoje Chanių dinastiją, o Europoje viduramžius. Daugelis Žemės gyventojų yra tamsuoliai, nemokantys skaityti bei rašyti. Protingiausi vaikai iš kiekvienos genties ar kaimelio yra siunčiami į specialias mokyklas, kur jie paruošiami tapti Tarybos nariais. Tarybos nariai tarsi vietiniai valdovai, tvarkos prižiūrėtojai, kurie atsiskaito tik Sistemai, tuo pačiu jie gali naudotis technologiniais privalumais, kurie neprieinami paprastai liaudžiai.

Knygoje yra dvi pagrindinės linijos, kurios susijungia knygos pabaigoje. Pirmoje linijoje Tarybos narys Lėlys, pagal profesiją – istorikas, netyčia suranda tekstus su uždrausta informacija – kaip išjungti Sistemą. Istorikas supranta, jog Sistema norės, jog niekas daugiau apie tai nesižinotų, todėl bandys jį nužudyti, taigi jis leidžiasi į kelionę po laukinius indėnų kraštus tikėdamasis surasti žmogų, kuris galės jį paslėpti.

Antros linijos veiksmas prasideda Kinijoje. Song Čing išlepinta mergina, Kinijos regiono administratoriaus duktė, jinai yra neįtikėtinai talentinga ir moka dirbti su kompiuteriais. Deja, tėvas numatęs jai likimą, kuris nepatinka merginai, todėl Song Čing nusprendžia viską paimti į savo rankas.

Nors pati idėja ir atrodo įdomi, tačiau pati knyga yra žiauriai nuobodi, antroje knygos pusėje yra keletas nuostabių momentų, bet juos pasiekti yra tikra kančia. Šita knyga skaitosi ne kaip veiksmo romanas, bet greičiau kaip dokumentinis kieno nors gyvenimo atpasakojimas.

Mano vertinimas

– neskaitant kelių kibirkštėlių, žiauriai nuobodu.

Brukštelk žinutę