Knyga. Aleksandr Gromov - Lemingo metai

Konfederaciją valdo keturios visagalės Tarnybos. Sanitarinei tarnybai vadovauja funkcionierius Michailas Malachovas. Sanitarinės tarnybos pagrindinė veikla yra lokalizuoti ligų židinius, sukurti virusams vakcinas ir saugoti žmones nuo epidemijų išplitimo po visą šalį. Netikėtai šalyje kyla nauja pandemija.

Žmonės masiškai renkasi keisčiausius savižudybės būdus. Turbūt jau pasakiau per daug, bet jeigu norite sužinoti įdomių bei neįtikėtinų būdų kaip nusižudyti paskaitykite knygoje.

Knyga įtraukia į veiksmą nuo pat pirmo sakinio ir nepaleidžia iki paskutinio skyriaus. Perskaitęs ant viršelio, kad knyga apie ligas tikrai negalvojau, kad bus tokia įdomi. Kita vertus turiu pasakyti, jog knygą nėra lengva skaityti, nes dalis knygos parašyta pirmuoju pagrindinio veikėjo asmeniu, o dalis trečiuoju.

Pats didžiausias knygos trūkumas - laikas. Tarp vieno ir kito knygos skyriaus laikas tiesiog peršoka ir neaišku kokį atstumą... Perskaitęs knygą taip ir nesugėbėjau suprasti ar visas veiksmas užtruko tris mėnesius ar tris metus...

Įdomiausia, jog knyga parašyta 1997 metais, pagrindinis veikėjas gimsta 2001 metais, o pats veiksmas vyksta apie 2040 metus.

Skaitydamas knyga galvojau, jog epizodiškai jinai panaši į kitų rašytojų kūrinius: Sergej Lukjanenko Sargybų ciklas, Juodraštis, Arthur C. Clarke Vaikystės pabaiga.

Kalbant apie keturias tarnybas, kurios valdo šalį tai be Sanitarijos tarnybos dar yra Žmonių dvasinės sveikatos tarnyba, o kitos dvi ar buvo paminėtos nors kartą net negaliu pasakyti.

Skaitydamas susidariau įspūdį, jog Konfederacija yra įsikūrusi dabartinėje Rusijos teritorijoje, nors sostinė ir ne Maskvoje.

Mano vertinimas:

Turiu prisipažinti, jog tai sunkiausia dalis, matot skaitydamas paskutinį skyrių pradėjau abejoti ar knyga tikrai verta pačio aukščiausio įvertinimo. O jeigu jau kilo dvejonė, vadinasi...

- kelnytės su petnešėlėmis... paskaitykit, vienas įspūdingiausių romanų papuoštas subtiliu rusišku humoru.

Brukštelk žinutę