Knyga. Aleksej Pechov - Mantikoros ženklas

Buvau pasiilgęs geros fantastikos. Man patinka pasauliai, kuriuose keliaujama arkliai bei karietomis, kuriuose kovojama špagomis. Būtent tokį pasaulį ir radau šioje knygoje.

Targeras – karalystė, kurioje stiprią valdžią bei didelį autoritetą turi bažnyčia. Šioje šalyje galima sutikti trys magijos rūšys. Išganytojo magija apdovanoti tik išrinktieji kunigai. Galima sakyti, jog kunigai nemėgsta konkurencijos, todėl labai atkakliai persekioja eretikus, bandančius įvaldyti Gundytojo magiją. Prie šitų dviejų magijos rūšių dar prisideda trečioji, daugeliui žmonių nesuprantama - juodoji magija.

Targero karalystėje nužudytas kavalerijos maršalas Migelis de Turisanas, Maidelio grafas. Nusikaltimo vietoje randamas keistas piešinys – Mantikoros ženklas. (Mantikora – liūtas su sparnais ir skorpiono uodega). Į žmogžudystės vietą atvyksta žandarmerijos, kontržvalgybos ir bažnyčios atstovai. Žandarmerija greitai išsprendžia šią bylą apkaltindama žmogžudyste tarną, kuris bandant suimti žūsta. Tokia versija netiki kontržvalgybos atstovas markizas Fernanas de Souza. Jis tiria kiek kitokią: grafui pavyko sužinoti kas yra pats ieškomiausias Targero karalystėje šnipas – Leonora ir už tai buvo nužudytas. Fernanui taip pat visiškai neaišku, kodėl byla taip domisi bažnyčia.

Markizui tirti bylą sekasi taip kaip aklai vištai rasti grūdą - visi, kas žino bent kiek informacijos krenta, kaip musės, į patį Fernaną irgi kėsinamasi nekartą. Tyrimui nuolatos trukdo bajorai su savo ambicijomis bei politinėmis intrigomis.

Mano vertinimas:

– Labai paini ir gerai suregzta intriga, įdomu skaityti iki paskutinio puslapio. Labai įdomus ir gražus pasaulis.

Brukštelk žinutę