Knyga. Allen L. Wold - Drakono lobis

Noriu jums užduoti du klausimus. Pirmas: ar norėtumėte gyventi pasaulyje, kur vidutinė gyvenimo trukmė yra 200 (+/-20) metų?

Antras: kiek knygos puslapių perskaitytumėte apie vaikiną, kuriam neįtikėtinai sekasi, kol jums nusibostų?

Dvidešimt šešių metų istorikas Rikardas Bretas atvyksta į Koltrio planetą. Jis seka savo prieš vienuolika metų dingusio tėvo pėdsakais ir nori surasti jį gyvą arba aplankyti jo kapą. Praeityje jo tėvas buvo garsus visoje galaktikoje gesta. Gesta – tai kažkas tarp nuotykių ieškoto ir nusikaltėlio. Turbūt reiktų sakyti, nusikaltėlis, kurio pasodinimui neužtenka įkalčių.

Koltris yra nuošali planeta, toli nuo kitų Federacijos pasaulių. Daugelis vietinių gyventojų yra kažkur padarę nusikaltimus ir dabar slepiasi čia. Federacija jų nepersekioja, nes tai gaunasi kaip savanoriškas kalėjimas ir kol nusikaltėliai nedaro žalos kitiems, lai būna.

Be nusikaltėlių, kurie atvirai reiškia priešiškumą atvykėliams ir kiekviena pasitaikiusia proga stengiasi juos apiplėšti, čia taip pat galima rasti permatomus elektrinius objektus, kuriuos vietiniai vadina drakonais. Čia gausu įvairių nežemiškų civilizacijų liekanų, o jei nuklysi per daug toli nuo žmonių gyvenamų teritorijų gali sutikti ir ateivius iš legendų.

Nuostabus pasaulis, labai tinkamas nuotykiams.

Dabar pakalbėkime apie šios knygos trūkumus. Visų pirma pagrindiniam veikėjui nerealiai sekasi, be jokios paaiškinamos priežasties. Jis gana greitai ir lengvai susipažįsta su dviem bendraamžiais: federacijos policininku ir nuotykių ieškotoja archeologe. Neskaitant jų jauno amžiaus abu jau yra daug pasiekę ir garsus savo srityse. Prisimenat aš minėjau vidutinę gyvenimo trukmę? Neįsivaizduoju, kodėl autorius nusprendė taip prailginti žmonių gyvenimą, bet pagal tai visi pagrindiniai veikėjai turėtų būti nepilnamečiai pienburniai, o ne patyrę vilkai. Apskritai visi veikėjai vieni su kitais bendrauja kaip su bendraamžiais ir visiškai niekada niekur nesijaučia amžiaus skirtumo.

Kitas dalykas, nemėgstu autorių apie kurios nieko nežino wikipedia ir google. Vis dėl to jeigu gerai supratau tai yra pirmoji Rikardo Breto nuotykių dalis ir dar yra mažiausiai dvi.

Mano vertinimas:

– originalus pasaulis, įdomus, supintas veiksmas, pabaiga šiek tiek mane nuvylė.

Brukštelk žinutę