Knyga. Andre Norton - Žvaigždžių gvardija

Žinot ko aš labiausiai nemėgstu? Gerų idėjų blogai realizuotų. Kai knyga šūdina, jinai tiesiog šūdina. Kai knyga gera, tai skaitai ir kaifuoji. Bet kai idėja gera, o realizuota blogai, skaitai ir verki dėl veltui išvaistytų raidžių ir popieriaus...

Žmonija į kosmosą pakilo labai vėlai ir paaiškėjo, kad jis jau užimtas. Kontrolės Centras, įstaiga atstovaujanti valdančiąsias rases, ištyrė žmoniją ir pastebėję didelį jų agresyvumą bei polinkį į karinius konfliktus nusprendė, jog žmonėms geriausiai tiks galaktikos samdinių vaidmuo. Buvo suformuoti du padaliniai – Archai ir Mechai.

Mechai – tai kariniai daliniai aprūpinti moderniausiais ginklais bei sunkiąją karine technika. Archai – ginkluoti kardais ir šautuvais, ruošiami kautis vienas prieš vieną primityviose planetose. Ten kur kariauja Archai, Mechai neįleidžiami. Ten kur nusileidžia Mechai, Archų nesutiksi.

Tik baigęs apmokymus pagrindinis veikėjas Archas Kana Karas yra paskiriamas tarnauti į Froną. Nuėjęs į biblioteką susirinkti informacijos apie planetą visai atsitiktinai pastebi, jog ir mechai domisi ta pačia planeta. Bet juk taip būti negali. Kas ir ką sumąstė? Atsakymą rasite knygoje, nenoriu gadinti įspūdžių.

O dabar spoileris. Kaip jau galėjote suprasti, idėja yra super, bet vietoj to, kad pagrindinis veikėjas įsiveltų į nuotykių sūkurį, didžioji dalis knygos tiesiog išvaistyta aprašant planetos peizažus bei keistus gyvūnus gyvenančius čia. O knygos pabaiga... Pabaiga tiesiog reikalauja tęsinio!

Perskaitęs knygą išsiaiškinau, jog tai yra antroji Kontrolės Centro dvilogijos dalis, pirmosios, jeigu teisingai suprantu, Eridanas niekada nebuvo išleidęs. Ar kas nors galėtų paaiškinti jų leidybos logiką?

Mano įvertinimas

– super idėja, nerealus pasaulis, tiesiog trūksta veiksmo.

Brukštelk žinutę