Knyga. Balsas tyriuose

Knygą „Balsas tyriuose“ sudaro penki apsakymai.

Eric Frank Russell - Balsas tyriuose. Įvykus katastrofai 8 žmonės išsigelbėja ir nukrinta į neapgyvendintą džiunglių planetą. Labai tragiškas, liūdnas apsakymas.

Robert F. Young – Nukirsti medį. Istorija pasakoja apie tokio milžiniško medžio nukirtimą, kad tam atlikti prireikė net keturių dienų. Įdomu, jog vieno pagrindinio veikėjo pavardė yra Strongas, o kito – Raitas, ar čia angliškai turėtų būti Strong&Right? Sakyčiau gana netikėtas epilogas.

Robert Silverberg – Verslas. Trumpas apsakymas apie ateivių rasę, kuri labai talentingai padirbinėja įvairius gaminius.

Ray Brandbury – Speigas ir liepsna. Apsakymas apie žmones, kurie gyvena tik aštuonias dienas. Tačiau tarp jų gimsta vienas, kuris nori išvengti trumpo gyvenimo lemties. Istorija apie eilinį superherojų, kuriam velniškai sekasi.

Philip K. Dick – Antrasis modelis. Postapokalipsinė žemė. Amerikiečių ir rusų karas beveik viską sunaikino, liko tik griuvėsiai ir pelenai. Amerikiečiai buvo jau beveik pralaimėję karą, bet tuomet jie sukūrė naują ginklą – saviapsimokančius robotus, kurie naikina visus šiltakraujus padarus. Ir robotai pradėjo evoliucionuotai: iš pradžių jie buvo maži ir nerangūs, bet greitai tapo dideli, išmoko skraidyti. Noriu pasakyti, jog apsakymo baigtis yra gana greitai nuspėjama ir Philip‘as savo logika manęs neįtikino.

Mano vertinimas:

– vieni apsakymai verti daugiau dėmesio, kiti – mažiau.

Brukštelk žinutę