Knyga. Barrington J. Bayley - Žvaigždžių virusas

Knygą sudaro du romanai: Didysis ratas ir Žvaigždžių virusas. Kaip visuomet, pakalbėkime apie viską iš eilės.

Didysis ratas – tai didžiulis kazino tinklas. Legitiminė vyriausybė yra pasipiktinusi Rato veikla ir įvairiais bandymais mėgina jį sužlugdyti, tuo pačiu vyriausybė turi problemų kare su ateiviais.

Pagrindinis veikėjas - profesorius Čeinas Skarnas, profesionalus lošėjas ir randomatikas. Randomatika yra mokslas apie atsitiktinai paimtų daugianarių skaičių perstatymo rezultatus.

Čeinas gauna pakvietimą iš pačio Rato boso Margaritos Domo dalyvauti didžiausiame žaidime jo gyvenime ir profesorius negali atsisakyti, ne dėl to, kad norėtų, o... Perskaitysite knygoje.

Knygoje labai daug mokslinės – matematinės terminologijos ir išvedžiojimų, tačiau nuo to skaityti yra tik dar įdomiau.

Žvaigždžių virusas. Piratas Rodrounas pagrobia kristalą – artefaktą, kurį strilų rasė nori atgauti bet kokia kaina. Piratas labai smalsus ir mėgina išsiaiškinti kuo ypatingas tas artefaktas, strilai niekaip nepasiduoda.

Tiek viename, tiek kitame romane pasikartoja pagrindinių veikėjų panirimas į iliuzijų/fantazijų/kitų matmenų pasaulį, pamąstymai apie gyvenimo tikimybes, sėkmę bei kortas.

Mano vertinimas:

– Didysis ratas startuoja tikrai aukšta nata, tačiau pabaiga kiek silpnoka. Žvaigždžių virusas – šiaip sau, ilgai ištęstas su labai silpna atomazga.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)