Knyga. Christopher Priest - Erdvės mašina

Atsitiko tokia istorija... Iš vakaro pasirašiau knygos recenziją ir pagalvojau, kad iš ryto prieš publikuodamas dar sykį perskaitysiu... Atsikėliau iš ryto žiūriu arba mano kompas rūko arba kažkas negerai...

Taigi, dabar pabandysiu iš naujo prisiminti apie ką knyga.

Jaunas keliaujantis pardavėjas - komivojažeris Edvardas Ternbelas yra susižavėjęs mokslininko sero Reinoldso Viljamo darbais, tačiau atvykęs pas jį į svečius, Edvardas supranta, kad jam žymiai labiau patinka mokslininko asistentė Amelija Ficgibon. Jaunuoliai išgeria vyno ir nusprendžia išbandyti mokslininko Viljamo sukurtą erdvės mašiną. Bandymo metu Edvardas sukvailioja ir juos nusviedžia į nežinomą vietą. Netrukus jie išsiaiškina, kad pateko į Marsą. Marsas valdomas keistų padarų, tačiau jame gyvena ir humanoidai. Žinot, aš taip nejučiomis papasakojau jau pusę knygos. Kad būtų bent jau kiek verta skaityti, tai likusios dalies nepasakosiu. Tik pasakysiu, jog knygos gale jaunuoliai sutiko Herbertą Džordžą Velsą. Ir man taip staiga pasidarė įdomu: kaip baigėsi "Pasaulių karas"? Ne filmas, o knyga.

Tai klasikinė meilės istorija įpinta į fantastinį pasaulį. Sakydamas klasikinė turiu omeny, detalius aplinkos aprašymus. Gerai tai ar ne, lai sprendžia kiekvienas asmeniškai.

Mano vertinimas:

- istorija įdomi, bet tokio pasakojimo stiliaus aš nemėgstu.

 

Brukštelk žinutę