Knyga. Clifford D. Simak - Dievų valia

Šią knygą sudaro to paties pavadinimo romanas ir dvi apysakos: Begaliniai pasauliai bei Imigrantas. Pakalbėkime apie viską iš eilės.

Dievų valia. Prieš daug metų iš Žemės dingo didžioji dalis žmonių ir liko tik saujelė. Tačiau likusieji įgijo naujų galių: ilgaamžiškumą, teleportaciją ir telepatiją. Praėjus penkiems tūkstančiams metų dingusių žmonių palikuonis grįžtą į žmonijos gimtinę.

Atrodo labai gera idėja romanui? Aš irgi taip maniau, bet istorijoje nieko neatsitinka... Keletas personažų pasikalba... Robotas nori surasti dievą, bet jam nesiseka... O kai kurie skyriai yra perteikti kaip pagrindinio veikėjo senelio dienoraštis... Daugiau net neturiu ką pasakyti...

Begaliniai pasauliai. Jums nusibodo gyventi šiuolaikiniame pasaulyje? Tikrai nereikia žudytis, galima nueiti į Sapnų gildiją ir užsisakyti Sapną, tarkim, penkiems šimtam metų. O kai pabusite iš sapno, pasaulis tikėtina jau bus pasikeitęs.

Labai daug veiksmo, bet taip ir nesupratau: kas, ką, kodėl daro... Pasaulis tiesiog per daug keistas, skiriasi nuo dabartinio ir per mažai apibūdintas, jog būtų įmanoma suvokti.

Imigrantas. Seldonas Bišopas baigęs daugybę mokslų gauna šansą keliauti į legendomis apipintą Kimono planetą. Nuvykęs supranta, jog buvo šiek tiek apgautas...

Šioje apysakoje kaip ir kažkas atsitiko, bet kaip ir pabaiga man nepatiko...

Mano vertinimas:

– romanas yra nesąmonė, o apysakas galima kentėti.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)