Knyga. Clifford D. Simak - Projektas "Popiežius"

Robotams niekas neleido dalyvauti krikščioniškuose apeigose, todėl jie išskrido į patį galaktikos kraštą ir apsigyveno planetoje „Nieko pabaiga“. Čia jie įkūrė savo Vatikaną – 17 ir pasidalino postus. Robotai tapo: kardinolais, vyskupais, kunigais, vienuoliais, tačiau popiežius turėjo būti visažinis ir visada teisus, todėl sukūrė specialų kompiuterį.

Veiksmas vyksta, jeigu taip galima sakyti, po tūkstančio metų nuo įsikūrimo. Neskaitant daug žadančios įžangos, pačio veiksmo nėra daug, vos keletas epizodų. Visa knyga tėra filosofiniai pamąstymai apie tai kas yra religija, dievas, rojus. Visos mintys yra išsakytos per žmones, robotus ir kelis ateivius. Tačiau jos yra tokios atsargios ir negilios, kad net ne kiekviena save gerbianti davatka šitą knygą drįstų pavadinti erezija.

Nėra daug ką pasakoti apie knygą, kurioje niekas neatsitinka. Tačiau turiu pripažinti, jog esu nustebęs kaip lengvai jinai susiskaitė, galbūt dėl to, jog neverčia įtempti smegenų. Tiesiog slysti kaip Jėzus vandens paviršiumi nekeldamas bangų.

Mano vertinimas:

– suėjo lengvai kaip dribsniai su pienu.

Brukštelk žinutę