Knyga. Clifford D. Simak - Šekspyro planeta

Ši knyga sudaryta iš dviejų apsakymų „Gražuolė“ ir „Pūdlio naktis“ bei romano „Šepskyro planeta“.

Gražuolė – tai superprotingo kosminio tyrinėjimo laivo pavadinimas. Gražuolė įsimyli tris ja keliaujančius kosmonautus, kaip jiems sekasi išsipainioti iš šios meilės istorijos skaitykite apsakyme.

Pūdlio naktis. Pūdlis labai pavojingas ateivių rasės gyvūnas užhipnotizuojantis savo aukas ir žudantis viską kas juda. Hendersonas Džeimsas turi jį nužudyti, kol gyvūnas nepadarė didelės žalos. Apsakymo pabaiga pakrypsta labai netikėtai.

Šekspyro planeta – tai daugiau filosofinis nei veiksmo kūrinys. Visas romanas tetrunka tris dienas, todėl veiksmo yra labai mažai, tačiau visi veikėjai labai daug mąsto apie... kažką.

Karteris Hortonas yra pažadinamas iš miego, kuriame jis atsidūrė norėdamas keliauti kosminiu laivu. Tuomet paaiškėjo, jog kelionė truko tūkstantį metų, o jo bendrakeleiviai mirė dėl techninio gedimo. Jis yra vienintelis (neskaitant patarnaujančio roboto ir laivo) nykioje į Žemę panašioje planetoje. Tačiau pirmas įspūdis gali būti apgaulingas. Gana greitai Karteris susipažįsta su ateiviu gyvenančiu planetoje vadinančiu save Mėsėdžiu.

Paaiškėja, jog po visą galaktiką yra išmėtytas transportinių tunelių tinklas, tačiau šitoje planetoje jis veikia tik viena kryptimi: galima atkeliauti, bet negalima iškeliauti. Tačiau Mėsėdis nėra vienintelė mąstanti būtybė planetoje, jų čia įstrigo gerokai daugiau nei gali atrodyti.

Laivas irgi nėra paprasta, jis sudarytas iš trijų žmonių: vienuolio, aukštuomenės damos ir mokslininko protų. Jų tikslas tapti vienu universaliu protu, kol to dar nepasiekė, jie daug ginčijasi.

Šekspyras - žmogus, kuris gyveno prieš, o vėliau kartu su Mėsėdžiu, taip pasivadinęs, nes savo dienoraštį rašė Šekspyro kūrinių paraštėse.

Mano vertinimas:

– paprastai aš mėgstu veiksmo knygas, bet šita man irgi kažkodėl patiko.

Brukštelk žinutę