Knyga. David Gemmell - Vilkas šešėlyje

Tai pirmoji Sipstrassi akmenų ciklo knyga.

Sipstrassi akmuo gali atlikti įvairius magiškus dalykus: pagydyti žmogų, akmenį paverti duona ar tiesiog sukurti nuostabią iliuziją. Tačiau jų energija ribota ir greitai išsenka. Kad energija neišsektų akmenis reikia maitinti krauju, bet tuomet pasikeičia tiek pats akmuo, tiek jo turėtojas.

Iš pirmo žvilgsnio veiksmas vyksta lyg post-apokaliptiniame pasaulyje. Žmonės išsiskirstę po mažas bendruomenes, gyvena lyg laukiniuose vakaruose: kas su arbaletais, kas su šautuvais, bet be ginklo niekur neina. Daug kalbama apie katastrofą ir išlikusius daiktus po jos, kažkodėl vertinami tik du dalykai: ginklai ir knygos. Prisimenami net tokie miestai kaip Londonas ar Paryžius, bet... Šiame pasaulyje gausybė magijos, vizijų, svaigimų, ilgaamžių ir kitų dalykų, kurie nedera prie jokio post-apokaliptinio scenarijaus.

Jonas Šenou nori surasti Jeruzalės miestą. Jis keliauja per pasaulį niekam netrukdo gyventi ir jam niekas netrukdo. O tie kurie bando trukdyti tuoj pat miršta, nes Jonas neįtikėtinai taiklus šaulys. Šenou vežasi bibliją, kurią skaito kiekvieną pasitaikiusią progą.

Abandonas Pragaro armijos vadas (tai tik skambus pavadinimas) ruošiasi užkariauti pasaulį, tačiau kerėtojas išburia, jog Jonas Šenou ir du su juo susiję žmonės sutrukdys jam įgyvendinti savo ketinimus. Abandonas siunčia armiją nužudyti Šenou, todėl Jono asmeniniu tikslu tampa nužudyti Abandoną.

Šitoje vietoje norisi užduoti klausimą: jeigu blogietis nebūtų bandęs nužudyti geriečio ar šis jam būtų kada nors kliudęs? Ta prasme ar pranašystė netampa pati save išsipildanti dėl blogiečio noro pakenkti geriečiui? Iki pranašystės vienas apie kitą nieko juk nežinojo...

Tiesa, užkliuvo man ne tik šitas dalykas. Ar jūs galite suderinti: Titaniką, Atlantidą, magiją, dievą ir bibliją?

Tai būtų labai gerai susukta intriguojanti nuotykių knyga apie superherojų, nu... bet kam reikia cituoti bibliją arba kalbėti apie Dievą kas antrame puslapyje?!

Mano vertinimas:

– nei viena knyga kurioje minimas Dievas arba cituojama Biblija daugiau nei vieną kartą neverta dėmesio.

Brukštelk žinutę