Knyga. David Weber - Basilisko Stotyje

Kapitonė Honorija Harington apsidžiaugia gavusi paskyrimą į naują vietą, tačiau džiaugiasi tik akimirką, kol neatvyksta į laivą. Nuo to momento jos ir visos įgulos karjera eina šuniui ant uodegos. Galiausiai atsiduria visų pamirštoje, pamazgų duobe vadinamoje vietoje - Basilisko stotyje.

Tačiau patekusi į vietą, kurioje niekas nenorėtų atsidurti, kapitonė nenusimena ir nusprendžia įvesti tvarką ten kur jos niekuomet nebuvo. Tuo be abejonės pasipiktina verslininkai, kontrabandininkai, vietiniai politikai bei kaimyninių valstybių vadovai. Kaip jai sekėsi sužinosite perskaitę knygą.

Knyga tikrai įdomi, įtraukianti, intriguojanti, atomazga nepaaiškėja iki pačio paskutinio puslapio. Tai bene pirmoji mano skaityta kosmoso opera, kurioje viskas skaičiuojama "kosminiais" atstumais. Mūšiai vyksta tarp laivų esančių 100 milijonų kilometrų atstumu.

Turiu prisipažinti, jog paprastai aš nekenčiu skaityti apie politines intrigas, nes dažniausiai politikai yra pavaizduojami kaip godūs besmegeniai, tačiau šios knygos politinės intrigos tikrai nesugadino.

Pakalbėkime apie blogąsias knygos puses. Aš nekenčiu techninių knygų. Perskaitę šią, jus be problemų galėsite pasigaminti šuolio į hypererdvę variklius, nors vargu ar namų sąlygomis tai pavyks. Knygos pabaigoje pridėtas specialus skyrelis skirtas paaiškinti laiko matavimo vienetus, tiesa pasakius, kažkodėl aš jį perskaičiau dar prieš visą knygą, tačiau nuo to man nepalengvėjo. Knygoje veikėjų daugiau nei Akropolyje per išpardavimus, todėl aš įsiminiau vos kelis pagrindinius, o kai veiksmuose dalyvadavo tik antraeiliai veikėjai man būdavo sunku susigaudyti kuriai interesų grupuotei jie priklauso. Atsiprašau už spoilerį, bet tai viena iš kruviniausių knygų kokias man teko skaityti.

Pats didžiausias trūkumas turbūt yra tai, jog ši knyga yra pirmoji iš ciklo apie kapitonę Harington ir tikėtis, kad bus išverstos į lietuvių kalbą likusios dvylika dalių, vargu ar įmanoma.

- neskaitant to, kad išvardinau daugiau trūkumų nei privalumų, man šita knyga patiko.

ps. Kodėl pavadinime žodis Basiliskas paimtas į kabutes?

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)