Knyga. Dmitrij Skiriuk - Rudens lapinas

Rudens lapinas yra pirmoji iš keturių Žugos ciklo knygų. Tai yra taip pat debiutinė šito autoriaus knyga, apdovanota „geriausio debiuto“ kategorijoje „Žvaigždžių tilto“ festivalyje 2000 metais.

Knygos pagrindinis veikėjas Žuga pasakoja savo gyvenimo istoriją lokiui. Pati knyga sudaryta iš penkių dalių ir jeigu ne trumpi epizodai su meška, ją būtų galima vadinti apsakymų rinkiniu.

Žuga prisikėlė iš numirusių ir dabar be jokio tikslo keliauja po pasaulį bei padeda žmonėms spręsti problemas, kurios vienaip ar kitaip yra susijusios su magija. Žuga yra žolininkas bei burtininkas. Vaikinas taip pat yra daltonikas, tačiau kodėl šį faktą pamini rašytas aš nesuprantu, nes tai niekaip neįtakoja pagrindinio nei vienos iš penkių istorijų veiksmo.

Vienoje istorijoje Žuga yra kaime netoli kalnų, kitoje – jau nusibastęs daugybę kilometrų uoste, tačiau visur kažkodėl žmonės atsiskaitimui naudoja tuos pačius piniginius vienetus. Savo kelionių metu vaikinas sutinka lenkus, vokiečius, norvegus ir net gi vieną lietuvį su latvišku vardu – Valdis.

Po kiekvieno atlikto žygdarbio, kurio metu jis išgelbėja ne vieno žmogaus gyvybę, Žuga pabėga kaip paskutinis bailys ir toks jo pasirinkimas visiškai nesuprantamas, juk nugalėtojai turėtų švęsti savo pergalę ir naudotis susidariusia padėtimi.

Ši knyga turėtų būti priskirta jaunimo literatūros kategorijai: visi knygos veikėjai patenka į 10 – 25 metų intervalą. Žuga yra beviltiškas naivuolis, jam velniškai sekasi ir turi daugiau galių nei kada nors prireiktų.

Man nepasuprantamas pasirinktas autoriaus pasakojimo stilius, dėl jo istorijos yra neišplėtotos, Žuga daro neįtikėtinas įžvalgas visiškai neaiškiomis aplinkybėmis, savo minčių negalėdamas paremti jokiais ankstesniais įvykiais ar gautomis žiniomis, istorijos išsisprendžia greitai ir nelogiškai.

Mano vertinimas:

– istorija skaitosi lengvai ir neįpareigojančiai, tačiau yra gana silpnai suręsta.

Brukštelk žinutę