Knyga. Doris Piserchia - Erdvėvaikšta

Tam tikri žmonės sugeba matyti įvairių spalvų žiedus, dažniausiai mėlynus, geltonus ir žalius. Tie žmonės vadinami mutuoliais. Mutuolis įžengęs į žiedą gali persikelti į kitą pasaulį. Dažniausiai keliaujama tarp trijų pasaulių: M-1 Žemė, M-2 Gotlandas, M-3 Vandens pasaulis.

Žmonės patekę į Gotlandą virsta vietiniais gyvūnais vadinamais gotais. Žmonės įžengę į vandens pasaulį virsta undinėlėmis. Tiek viename, tiek kitame pasaulyje žmonės maždaug išlaiko savo ūgį ir svorį.

Pagrindinė veikėja Darilė keturiolikmetė mergaitė yra nepaprasta mutuolė, ji ne tik mato daugiau žiedų spalvų, bet ir gali pasikviesti žiedus prie savęs. Taip pat šokdama į Gotlandą tampa neįtikėtinai didelė, o vandens pasaulyje neįtikėtinai maža.

Darilė tiesiog šokinėja iš vieno pasaulio į kitą be jokio tikslo ar prasmės. Jinai nėra motyvuoja ko nors ieškoti ir ko nors siekti. Knygoje yra ir daugiau veikėjų, kurių prasmė ir veiksmai yra tokie pat nesuprantami ir nemotyvuoti.

Pati idėja yra tikrai įdomi – šokinėjimas iš vienos planetos į kitą. Bet kad ir koks įdomus būtų keliavimas iš vieno pasaulio į kitą, jis turi būti su tikslu.

Mano vertinimas:

– atsitiktinio teksto generatorius sugeneruoja prasmingesnius tekstus.

Brukštelk žinutę