Knyga. Eric Frank Russell - Širšė

Širšė toks mažas padaras, tačiau daugeliui žmonių jinai kelia siaubą. Šiame romane širšė yra slaptasis agentas, kurio tikslas destabilizuoti vyriausybę, sukelti jos panikos priepuolius bei įtikinti imtis neadekvačių priemonių esamai situacijai.

Tarp Žemės ir Sirijaus imperijos vyksta karas. Žemės ginkluotė ir kosminiai laivai yra gerokai modernesni, tačiau Sirijaus kareivių yra dešimt kartų daugiau, todėl tik laiko klausimas kada kiekybė pranoks kokybę.

Žemės valdžia nusprendžia Sirijaus planetose išmesti specialiai apmokytus diversantus, kurie turėtų atitraukti armijos dėmesį nuo fronto prie problemų planetose. Vienu iš tokių diversantų tampa ir Džeimsas Mauris.

Originali ir įdomi istorija apie vieną žmogų, kuris bando atkreipti valdžios dėmesį sukurdamas neegzistuojantį priešą planetos viduje. Sirijaus imperija man kažkodėl primena Sovietų Sąjungą ir kažkiek valstybę aprašytą knygoje 1984.

Knygos trūkumai. 1967 metais parašyta istorija nepraėjo laiko išbandymo. Pagrindinis veikėjas dažnai naudojasi spausdinimo mašinėle ir tam ką mes šiandien galim padaryti vienu „Enter“ mygtuko paspaudimu, jis sugaišta dieną. Pagrindinis veikėjas taip pat labai dažnai naudojasi telefonų automatais, tiesa, jie turi ir vaizdo ekranus.

Jeigu norite įsitikinti, jog tai kas aprašyta knygoje nėra iš piršto laužta, pabandykite skristi JAV: iš pradžių neleido į lėktuvus įsinešti peilių ir keistų skysčių, vėliau liepė nusiimti batus, o galiausiai apsauga padaro intymių vietų masažą ir tokias nuotraukas, kad aerouosto darbuotojai nusprendė nepratęsti savo narystės porno svetainėse.

Knygoje taip pat pridėti tu apsakymai.

Abarakadarbra – labai linksmas apsakymas apie kosminio laivo Eiklūnas patikrinimą su labai netikėta atomazga.

Liudininkai – šiek tiek absurdiškas apsakymas apie ateivio teismą. Veiksmas vyksta 1997 gegužės 17, apsakymas parašytas 1951.

Mano vertinimas:

– originali idėja, malonus pasakojimo stilius, įtraukiantis veiksmas.

Brukštelk žinutę