Knyga. Francis Carsac - Likimo kalnai

Šią knygą sudaro apsakymas "Likimo kalnai", apsakymas "Dievas, kuris ateina su vėju" ir romanas "Žemės pabėgimas".

Knyga vadinasi "Likimo kalnai", nes tai geriausias kūrinys šioje knygoje.

"Likimo kalnai". Geologas Terajus Lapradas ir jo liūtas atvyksta atlikti darbų į vieną korporacijos TMB planetą. Jį sudomina nuolatos girtas ankstesnis kasyklos direktorius, sakantis, jog žino savo mirties datą ir beišnykstantys nuolatos liudni vietiniai gyventojai stikai. Visi jie turi vieną bendrą dalyką liepia geologui neiti į Likimo kalną. Ar žinodami savo ateitį jūs galėtumėte gyventi ramiai?

"Dievas, kuris ateina su vėju". Apsakymas pateiktas kelių žmonių: vietinio planetos gyventojo S'Ghami ir dviejų tyrinėtojų Džeko bei Pjero dienoraščio forma. Tai pasakojimas apie dievą, kuris pasirodo vieną kartą per dešimt metų. Dievais tiki tik vietiniai planetos gyventojai, o tyrinėtojams tai mokslinis reiškinys.

"Žemės pabėgimas". Dar vienas dienoraštis, tik gerokai ilgesnis. Vieno keisto atsitikimo metu į elektrinės direktorių Polį Diuponą įsikūnijo ateities žmogaus Orko Akerano siela. Prieš grįždamas į savo laikus Orkas parašė savo memuarus, kuriuose pasakoje kaip jis tapo planetų Žemės ir Veneros valdytoju. O visa tai atsitiko dėl to, kad vieno mokslinio tyrimo metu jis apskaičiavo, jog po 10 metų Saulė sprogs. Orkas gavo užduotį - išgelbėti žmoniją - ir rado sprendimą - perkelti Žemę į kitą planetų sistemą.

Nežinau kodėl, bet šis autorius tiesiog dievina paragyvunus: paraliūtai, paradrambliai ir t.t. Paragyvunai - tai tokie gyvunai, kurie turi 7 metų vaiko smegenis ir gali suprasti nesudėtingus sakinius bei padėti žmonėms.

Mano vertinimas:

- esat girdėję posakį: gera idėja blogai realizuota? Taip, būtent taip, autorius tikrai kelia idomias problemas, bet jo pasakojimo stilius tiesiog žudo.

Brukštelk žinutę