Knyga. Fred Saberhagen - Mirties mašina

Ši knyga yra apsakymų rinkinys, ją sudaro: Fred Saberhagen „Mirties mašina“, David Brin „Krištolinės sferos“, Walter Miller Jr. „Kantana Leibovičiui“, Robert Silverberg „Toks tokį pažino“.

Fred Saberhagen Mirties mašina yra vienuolikos apsakymų rinkinys susietas viena tema – didžiuliai kosminiai laivai vadinami bersekeriais siekia išnaikinti visą gyvybę. Kiekvienas apsakymas - tai tarsi nedidelė pergalė prieš bersekerius. Šiuo atveju pergalė ne visuomet reiškia laivo sunaikinimą ir priešininkai ne visuomet yra didžiuliai kosminiai laivai. Kai kurie veikėjai pasirodo vieną kartą, kiti keliuose apsakymuose.

Didžiausias trūkumas, jog tai nėra vientisas kūrinys ir neįmanoma įsijausti į veiksmą, perskaitai keletą puslapių ir jau turi keltis į kito veikėjo kailį, į kitą vietą, tai užknisa.

Ši knyga yra pirmoji Bersekerio ciklo knyga. Kaip galima parašyti keturiolikos knygų ciklą tik iš apsakymų?

David Brin Krištolinės sferos - visos sistemos yra apsuptos nematomo apsauginio lukšto (kažkuo tai primena romaną Karantinas) vadinamo krištosfera. Žmonės sudaužę savo krištosferą sužinojo, kad negali įveikti kitų sistemų krištosferų, todėl net ir radę tinkamas gyventi sistemas, negali jų kolonizuoti. Bet vieną dieną paaiškėja, jog atrandama sistema su sudaužyta krištosfera. Šis apsakymas yra apdovanotas HUGO premija 1985 metais.

Walter Miller Jr. Kantana Leibovičiui – trumpas apsakymas apie vienuolį ir vienuolyną post-apokaliptiniame pasaulyje.

Robert Silverberg Toks tokį pažino – į Žemę uždrausta keliauti ateiviams išskyrus mokslinius tikslus. Korigonas įkūrė ateivių zoosodą ir verbuoja juos žadėdamas suteikti ateiviams galimybę pagyventi Žemėje. Pas jį ateina žmogus tvirtinantis, jog yra ateivis. Kuris sukčius įveiks kurį? Tai geriausias šios knygos kūrinys.

Mano vertinimas:

– apsakymų rinkiniai toks dalykas: yra keletas gerų, keletas prastų ir likę vidutiniški. Galima paskaityti, bet ar verta?

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)