Knyga. Gary Gibson - Atsispiriant traukai

Šią knygą pirmiausiai norėčiau rekomenduoti tiems kam patiko Tik į priekį, kita vertus galbūt patiktų ir tiems kam patiko Kur baigiasi vaivorykštės, tačiau lyginti Kur baigiasi vaivorykštės su „Atsispiriant traukai“ tas pats kas lyginti muilo operą su trileriu. 

Veiksmas vyksta dvidešimt pirmo amžiaus pabaigoje. Man kažkodėl patinka knygos, kurioje ant JAV numesta atominė bomba. Tiesa, bomba numesta ne tik ant JAV, veiksmas vyksta tokiame pusiau post-apokaliptiniame pasaulyje prigrūstame technologijų.

Skaitydami knygą būtinai atkreipkite į datas, kurios parašytos kiekvieno skyrelio pradžioje. Veiksmo laikas nuolatos šokinėja pirmyn atgal, kartais per dešimtmečius, kartais tik porą dienų.

Pagrindinis knygos veikėjas Kendrikas Galmonas, amerikietis, buvęs žurnalistas.

Tolesnis tekstas gali pasirodyti kaip spoileris, todėl jeigu nenorite susigadinti nuotaikos pasikliaukite aprašymu ant knygos nugarėlės.

Kosmose virš Žemės skrenda didžiulė stotis – Archimedas, visi bandymai patekti į kosminę stotį baigdavosi nesėkme. Milijonierius Maksas Dergeris kažkodėl sugalvoja, kad žmogus, kuriam turi pavykti patekti į stotį yra Kendrikas, tačiau žurnalistas nesutinka su milijonieriaus pasiūlymu. „Miruolių“ grupuotė sužinojusi, jog Dergeris teikia ypatinga reikšmę Kendrikui siekia jį pagrobti. O Kendriko likimo broliai – labžiurkės - sužinoję, jog „Miruoliai“ nori žurnalistą pagrobti, stengiasi privilioti į savo komandą.

Antroji veiksmo linija vykta praeityje, kurioje Kendrikas tapo labžiurke. Sakyčiau gana detaliai aprašomi kankinimai, pro kuriuos žurnalistui teko praeiti. Juos galėčiau palyginti nebent su „Dievu mišku“, nes tiesiog nežinau kitos knygos apie koncentracijos stovyklas.

Dabar pakalbėkime apie knygos trūkumus. Po to kai perskaičiau Dievo iliuzija, skaityti fantastinę knygą, kurios vinis yra žmonės ieškantys Dievo... Atrodo kvaila ir juokinga.

Kitas trūkumas – knygos pabaiga. Negaliu pasakyti, jog pabaiga bloga ar kad jinai yra gera. Tai priklauso nuo požiūrio. Knygos pabaiga man tiesiog nepatiko.

Mano vertinimas:

– labai įtraukianti įtempto veiksmo knyga.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)