Knyga. Glen Cook - Ilgėjantys šešėliai

Mano rankose pagaliau antroji Juodosios gvardijos ciklo dalis. Šioje sutiksite jums gerai pažįstamus veikėjus: Kranklį, Kapitoną, Leitenantą, Vienaakį, Gobliną, Tylenį, Varną, Brangutę.

Knygoje veiksmas vyksta po šešių metų, nuo pirmosios knygos pabaigos. Veikėjai pasenę, pavargę nuo amžinų kelionių, jiems įgrisęs maištininkų vaikymasis po visą pasaulį.

Juodoji gvardija gauną naują užduotį – Kadagio mieste stugso paslaptinga juoda pilis, ne gana to jinai dar ir auga. Tai neramina Valdovę ir ji nori, kad Juodoji gvardija paimtų tą pilį, rodos, laukia dar vienas žiaurus mūšis su labai rimtu priešininku.

Čia gal biški buvo spoileris, bet šitoje knygoje veiksmo nėra daug. Taip pat nėra tiek daug humoro, kartais pro veikėjų karinę ramybę prasiveržia gyvenimo prasmės klausimai, bei jų geresnių laikų ilgesys. Kaip galima tikėtis - kraujas liejasi laisvai, skerdžiasi visi kas netingi, o kartais net ir tie kurie tingi.

O knygos pabaiga... Knyga lyg ir baigiasi, bet lyg ir kažko dar trūksta... Perskaitai ir iškyla tokia abejonė: tikrai, čia jau viskas?

Mano vertinimas:

– įtraukia nuo pat pirmo puslapio ir vis tik ne tokia stipri kaip pirma dalis...

Brukštelk žinutę