Knyga. Glen Cook - Visų naktų tamsa

Glen Cook yra parašęs daug gerų knygų, bet šita nėra viena iš jų. Atvirai pasakius, tokio šlamšto neskaičiau jau senai.

Tas atėjo pas kitą ir dar šešis ir padarė aną – kas per bybys? Penktokas rašantis apie savo vasaros nuotykius įdomesnį tekstą sugeba regzti. Kartais būna, kad vertėjas nugrybauja, bet čia... Kur aplinkos aprašymai? Kur nuotaikos sukūrimas? Kur veikėjų tarpusavio ryšių paaiškinimas? Iš pradžių veikėjai išviso neturi vardų, o po to juos keičia dažniau nei aš kojines. Nauji veikėjai atsiranda netikėčiausiose vietose, visiškai neaišku kokiu tikslu ir staiga tampa pagrindiniais skyrelio veikėjais... Vienintelis būdas kaip vertėjas galėtų sumauti taip stipriai knygą, tai jeigu versdamas kas antrą knygos puslapį būtų išmetęs. Kažkodėl netikiu, jog tai įmanoma.

Įsivaizduokite, kad jums reikia perskaityti du referatus parašytus pagal pačių nuobodžiausių žmonių biografijas. Tačiau jūs eidamas pargriuvote ir kadangi referatai buvo nesusekti, tai jie susimaišė į krūvą. Dabar jūs imate po vieną lapą iš krūvos ir skaitote: tas lapas priklauso pirmam nuobodžiausiam žmogui pasaulyje, o šitas – antram...

Knyga tai atsitiktinių faktų išdėstymas, tokių kaip: tas sugriovė miestą, anas nukeliavo į dykumą ir rado lobį. Kartas nuo karto tarp dėstomų faktų papasakojamas koks nors atsitiktinis epizodas, kuris neturi nieko bendro su istorija. Ar aš pasakiau istorija? Kokia dar istorija, kai nėra siužeto. Na gerai, galbūt aš truputi perdedu, perskaičius 200pls atsitiktinio kratinio, pagaliau atsiranda viena šūdina veiksmo linija.

Tas tekstas kur ant nugarėlės... Viskas kas jame aprašyta atsitinka pirmame ir trečiame skyrelyje, kurie yra maždaug po 4 lapus, tik ne taip įspūdingai kaip tai aprašyta ant knygos nugarėlės.

Norėtųsi paklausti ką autorius galvojo, bet skaitant knygą tampa akivaizdu, jog jis negalvojo.

– paprastai aš piktinuosi, kad Eridanas išleidžia vos kelias vienos serijos knygas, tačiau išleisti dar nors vieną šitos serijos knygą būtų popieriaus gadinimas. Šitą knygą galima skaityti tik vienu būdų – tualete, kad iš karto galėtum pareikšti, ką manai apie tik ką perskaitytą puslapį.

Brukštelk žinutę