Knyga. Greg Bear - Dievo kalvė

Kaip jūs reaguotumėte, jeigu sužinotumėte, kad dingo Jupiterio palydovas Europa? Aš turbūt iš pradžių išsigąsčiau, o po valandos pamirščiau. 

Kalifornijos dykumoje randamas ateivių žvaigždėlaivis. Iš jo išlipęs keistas ateivis papasakoja apie savo pasaulio žūtį. Tuo tarpu Australijoje iš panašaus žvaigždėlaivis išlipę robotai dalinasi su žmonėmis fizikos žiniomis apie galaktika. Keista ar ne, jeigu apie 320 pls, nesugebu papasakoti daugiau nei parašyta ant knygos nugarėlės?

Atsiprašau už spoilerį, bet tik amerikiečiams pats svarbiausias dalykas gali būti prezidento rinkimai ir politinės intrigos, kai Žemė neišvengiamai artėja prie žūties. Kodėl visuose knygose politikai vaizduojami kaip idiotai? Jeigu žinote knyga apie protingus politikus brūkštelkite komentarą.

Pratęsiant spoilerį, autorius gilinasi į įvairių žmonių emocijas bei veiksmus artėjant neišvengiamai katastrofai, kas yra logiška, bet visai neįdomu skaityti. Man asmeniškai labiau patinka knygos apie superherojus, kurie sugeba uždegti, motyvuoti kovoti iki paskutinės akimirkos neprarandant vilties.

New Scientist sako, jog romanas išliks ilgam jų perskaičiusių mintyse, galbūt jie teisūs, nes kūrinys tikrai sukrečiantis, tačiau man norėtųsi šią knygą užmiršti kiek galima greičiau.

Knyga parašyta 1987 metais, o veiksmas prasideda 1996 metų birželį. 1992 metais buvo išleista knyga „Žvaigžių priekalas“, kurios veiksmą sąlygoja „Dievo kalvės“ įvykiai. Taip pat sklando užuominos apie trečią knygą šioje serijoje.

Mano vertinimas:

– iš pradžių knyga labai užkabina, tačiau su kiekvienu 50 puslapių vis labiau nuvilia, bet dėl geros pabaigos vertinimą pakėliau.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)