Knyga. Greg Egan - Karantinas

2034 metais visą Saulės sistemą apgobia milžiniškas burbulas ir žvaigždės pranyksta. Knygos veiksmas vyksta praėjus daugiau nei 30 metų nuo to įvykio. Kažkas iš psichiatrinės ligoninės pagrobia vieną pacientę – Laura Endrius. Anonimas pasamdo pagrindinį veikėją – privatų detektyvą surasti dingusią pacientę.

Knyga rauna stogą nuo pat pirmos pastraipos.

Ateities pasaulyje gausu nanorobotų, nanovirusų, neorinių modifikatorių, kurie gali pavaduoti telefoną, el. pašto programą, žemėlapį, skaičiuotuvą ir kitus naudingus dalykus. Visą tai yra jūsų smegenyse. Policininkai naudoja specialus modus, kurie leidžia nejausti emocijų ir alkio tarnybos metu. Kaip įsigyti naują modą? Tiesiog įsilašini per nosį ir po poros dienų jau gali naudotis. Norėčiau gyventi tokiame pasaulyje.

Žinote kas yra Šriodingerio katė? Knygoje net du puslapiai skirti diskusijai apie šį eksperimentą, o vėliau leidžiamasi į dar gilesnius metafizikos vandenis. Vietomis knygą skaityti sunkiau nei Hawkingo tekstus.

Istorija yra pasakojama iš pirmo asmens. Vos kelis kartus paminimas pagrindinio veikėjo vardas – Nikas, pavardė rodos išviso nebuvo paminėta.

Skaitydamas čia knygą ne kartą pagalvojau apie Pistoletas su muzika. Pasauliai abiejų knygų yra skirtingi, tačiau skaitymas sukelia tokias pačias emocijas.

Kalbant apie knygos pabaigą, jinai nėra bloga, tačiau jei būčiau rašęs aš, tai knyga būtų baigusi tikrai kitaip.

Mano vertinimas:

– tikrai nuostabi unikali istorija, tačiau įkandama ne kiekvienam.

Brukštelk žinutę