Knyga. Hal Clement - Ugnies ciklas

Knygą sudaro romanas „Ugnies ciklas“ ir dvi apysakos: „Kritinis taškas“ bei „Apsikeitimo Greitis“. Pakalbėkime apie viską iš eilės.

Kritinis taškas. Mokslininkai tyrinėja labai keistą planetą bei jos akmens amžiaus lygio čiabuvius. Į tyrinėjimo stotį atvyksta inspektoriai, kurie su savim atsiveža ir mažamečius vaikus. Atsitikus nelaimei į kosminį laivą, kuris turėjo nusileisti į planetą patenka vaikai, o ne mokslininkai. Dabar visų tikslas išgelbėti vaikus. Didelės intrigos nėra, tačiau skaitosi gerai.

Ugnies ciklas. Septyniolikmetis Nilsas Kriugeris patenka į Abjormeno planetą (kaip jis ten patenka užsimenama vos pora žodžių) ir susidraugavęs su čiabuviu ima ją tyrinėti.

Ši knyga nėra romanas, greičiau atpasakojimas. Nors vaikinas ir patiria nuotykius, tačiau jie pateikiami ne kaip nuotykiai, o greičiau kaip faktų konstatavimas. O antra dalis iš viso yra planetos kilmės ir sandaros analizė. Tarsi, koks mokslininkas diktuotų savo užrašus studentams.

Pasakojimas nėra labai kabinantis, bet skaitosi lengvai.

Apsikeitimo Greitis. Žmonės gabena krovinį ateiviams.

Visi kūriniai yra tarsi nukalti tuo pačiu plaktuku. Žmonės bendrauja su ateiviais. Tai yra pirmo kontakto arba labai jam artimo situacijos. Planetos su keistais gamtiniais, tektoniniais reiškiniais. Pasakojimo stilius – nuobodaus pensininko prisimenančio savo jaunystę.

Mano vertinimas:

– knyga skaitosi lengvai, bet sudominti jinai turėtų tik žmones, kuriems labai įdomi teorinė įvairių gamtos sąlygų nebūdingų žemei analizė.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)