Knyga. Harry Harrison - Belaisvė visata

Ši knyga sudaryta iš romano „Belaisvė visata“ ir dviejų apsakymų. Man kažkaip keista pasirodė, kad apsakymai yra įdėti prieš patį romaną. 

Belaisvė visata. Berniukas Čimalas ne toks kaip visi actekai. Jis užduoda daug klausimų, kurių negali atsakyti nei vienas suaugęs žmogus. Jis ginčijasi su žyniais ir gauna rykščių. Jis nenori gyventi slėnyje taip kaip visi, tačiau slėnis yra apsuptas aukštų kalnų ir nėra kaip iš jo pabėgti.

Galiausiai jis atsisako paklusti seniai susiklosčiusiems papročiams ir žyniams nelieka kito kelio, kaip išvaryti jo viduje apsigyvenusi demoną. Jeigu Čimalas nori išgyventi vienintelis kelias yra pabėgti iš slėnio, tačiau kaip?

Istorija yra neoriginali, tokias pačias idėjas tik kitaip perteiktas galima rasti: Non-stop. Kadangi buvau jau skaitęs Non-stop, tai galima sakyti, jog nuo pirmųjų puslapių laukiau kaip autorius išpainios savo istoriją. Jeigu nebūčiau skaitęs, tai galbūt ši knyga man būtų patikusi labiau.

Šauniausias pasaulio medžiotojas – labai trumpas apsakymas apie Lembą medžiojantį Veneros pelkinį ir ne tik.

Paskutinis susitikimas. Apsakymas apie tai kaip gėjus ieško ateivių. Tiesa vietoj žodžio gėjus vartojamas žodis Vyras, iš didžiosios V.

Mano vertinimas:

– neoriginali, tačiau lengvai skaitoma istorija.

Brukštelk žinutę