Knyga. Harry Harrison - Etikos specialistas

Šią knygą sudaro romanas „Etikos specialistas“ ir keturi apsakymai: „Atstumtasis“, „Karas su robotais“, „Prie krioklio“, „Iš fanatizmo arba už atlyginimą“.

Atstumtasis – tai istorija apie gydytoją Origą Limą iš kurio buvo atimta teisė gydyti. Kosminiame laive susirgo žmogus, jei jis nebus skubiai operuotas – mirs, tačiau jeigu Origas atliks operaciją bus pasmerktas mirties bausmei.

Karas su robotais – Trumpa istorija apie karą, žmones bei jų pagalbininkus robotus.

Prie krioklio – Kažkokia be ryšio, neužbaigta istorija apie didžiausią pasaulyje krioklį.

Iš fanatizmo arba už atlyginimą - Samdomas žudikas kažką nužudo, o robotas jį medžioja. Įdomi detalė, jog šiame apsakyme yra naudojami specialūs akimirksnio keliavimo dideliais atstumais prietaisai (kažkodėl pavadinti MS).

Etikos specialistas – Tai antroji Mirties planetos ciklo knyga. Jansonas dinAltas sau ramiai gyvena Pyro planetoje, kai į ją atskrenda „etikos specialistas“ Maikas Saimonas, apgaulės būdu pagrobia Jansoną ir ketina vežti jį į Kasilijos planetą teismui. Tačiau skrydžio metu dinAltas sugeba sugadinti kosminio laivo valdymo pultą ir laivas nukrinta į degradavusios civilizacijos planetą. Šioje planetoje tu arba vergas arba vergvaldys, Jansonas greitai prisitaiko ir ima kilti karjeros laiptais.

Paprastai pagrindiniai veikėjai turi supergalių, šiuo atveju pagrindinis veikėjas turi superžinių. Aš asmeniškai patekęs į tokią planetą išgyventi nesugebėčiau ir net nobelio premijos laureatai vargu ar prilygtų Jansonui, nebent visi kartu. Nedidelis spoileris, bet neįtikėtina, kad tas pats žmogus mokėtų daugybę kalbų, galėtų sukurti garo variklį, telefoną, lydyti stiklą bei gerai išmanyti chemiją.

Taip pat labai užknisa Maiko bei primityvių genčių bukumas. Maloniau skaityti, kai priešininkai būna tokie pat gudrus kaip ir pagrindinis veikėjas.

– nors tai ir neįtikėtinas nuotykis, tačiau labai gerai susiskaitė.

Brukštelk žinutę