Knyga. Harry Harrison - Sugrįžimas į mirties planetą

Turiu blogą naujieną ir blogą naujieną, nuo kurios pradėti?

Galbūt pradėsiu nuo blogos. Tarp trečios ir ketvirtos Mirties planetos ciklo dalies dar yra apsakymas Mothballed Spaceship, kurio, aišku, kaip visada, Eridanas nesivargino išversti.

Antroji bloga naujiena yra ta, jog ši knyga su ankstesne trilogija turi tik tuos pačius veikėjų vardus, daugiau nieko bendro. Knyga prasideda nuo to, jog trumpai atpasakojami visi keturi ankstesni kūriniai.

Nors trečioje dalyje pyriečiai išsikraustė į Laimės planetą, tačiau šioje veiksmas vėl prasideda Mirties planetoje.

Pirmi penkiasdešimt puslapių yra atsiminimai arba video kameromis nufilmuotų vaizdų atpasakojimai, todėl juos galima drąsiai praleisti ir eiti prie esmės.

Į Žaliosios Šakos planetų spiečių atskrenda nežinomas objektas (kurį nusprendžia pavadinti Objektas 001, koks originalumas!) skleidžiantis baimės ir pykčio bangas. Visi priartėję prie jo nori bėgti kuo toliau. Kovoti su šiuo nežinomu objektu pakviečiami pyriečiai, kadangi jie su kažkuo panašiu susidūrė savo planetoje.

Netrukus paaiškėja, jog tas nežinomas objektas yra kosminis laivas užmaskuotas kaip asteroidas. Jasonas ir Meta yra pagrobiami bei įkalinami laivo viduje, o Kerkas bando juos išvaduoti.

Dabar spoileris, bet kadangi knyga vis tiek yra gaidys, tai manau didelės žalos nepadarys. Pagrindinis blogiukas yra daktaras Solvicas sukūręs nemirtingumo serumą, beje, geriečių pusėje, kaip paaiškėja, irgi yra pora nemirtingųjų. Rimtai? Po visų įdomių nuotykių geriausią ką galima sugalvoti yra nemirtingieji?

Mano vertinimas:

– stipriai perdozavusio LSD piliečio svaigalai.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)