Knyga. Jack L. Chalker - Charonas

Tai trečioji Deimanto valdovų serijos knyga. Kaip ir ankstesniais atvejais po trumpos knygos įžangos vėl pakartojama ta pati istorija su planetų aprašymais, blogais ateiviais bei agento nusiuntimų į vieną planetą, šiuo atveju Charoną.

Ši knyga yra tarsi ankstesnių Lilitos ir Cerberio mišinys.

Žemės Konfederacija siunčia agentą Parką Lakošą į Charono planetą, kad šis atskleistų ateivių kėslus ar bent jau nužudytų planetos valdovą, taip sulėtindamas ateivių planų įgyvendinimą.

Charone panašiai kaip ir Lilitoje įtakingiausi žmonės yra tie, kurie sugeba savo valia valdyti mikroorganizmus. Tačiau priešingai nei Lilitoje, čia daiktai, pokyčiai yra ilgalaikiai, o žmonės valdantys mikroorganizmus vadinami burtininkais.

Burtininkai gali paversti sultis nuodais, pradanginti kėdes ar vėl jas sukurti rodos iš nieko. Tačiau patys pikčiausi verčia žmonės į žmogžvėrius suteikdami jiems tam tikras gyvulių dalis pvz. ragus, kojas ar uodegas. Tokius pakitimus yra sunkiau panaikinti nei suteikti.

Pati misijos pradžia agentui Parkui prasideda geriau nei jis gali tikėtis. Vieną moterį – Zala, atvykimo į Charoną metu įtaria kaip teroristę ir paprašo Parko ją prižiūrėti bei pranešti apie jos keistą elgesį. Parkas gauna šiltą valdininko vietą vietą viename miestelyje ir gyvena ramiai iki... valdžios ir revoliucionierių susirėmimo.

Beje, ant knygos viršelio matote driežą, nes Charonas yra driežų planeta ir tai paminėta visus keturis kartus, kai pagrindiniams veikėjams reikėjo keliauti didelius atstumus.

Kaip ir Cerberyje agentas norėdamas išgelbėti savo draugę turi su ja susilieti ir tapti vienu. Kyla įtarimas, jog Jack, turi kažkokį asmeninį krivį su dviem asmenybėm viename kūne.

Mano vertinimas:

– turbūt reikia pasakyti, jog originalumu knyga neblizga, bet vis tiek skaitosi labai smagiai.

Brukštelk žinutę