Knyga. Jack L. Chalker - Čozų raizginys

Šitą knygą matyt reiktų pažymėti N-14, nes joje gana detaliai aprašomas gyvulių poravimosi ritualas. Jeigu turite gerą vaizduotę, tai...

Teoriškai, galbūt juos reiktų vadinti ateiviais, ar netgi tobulesniais žmonėmis, tačiau kengūros, ožio ir šikšnosparnio hibrido niekaip kitaip vadinti man neapsiverčia liežuvis, nebent dar čoziais.

Veiksmas vyksta pasaulyje, kur žmonės yra išlaikomi valstybės, todėl gali visą dieną gulėti priešais televizorių (autorius vartoja kreatovizijos terminą), jie neturi jokių ambicijų, norų ar dar ko nors. Tiesa, ne visi yra tokie. Tie keli, turintys daugiau norų už driežą, dirba planetų žvalgais. Vienas iš jų Baras Holidėjus.

Baras nekenčia, kai kas nors verčia jį ką nors daryti nesuteikdamas jam pasirinkimo laisvės. Ieškodamas gyvenimui tinkamų planetų Holidėjus turi bent jau minimalią laisvę.

Baras suranda senovinį kosminį laivą ir planetą tinkamą gyventi žmonėms. Nusileidus į planetą, kažkas jį prieš jo valią paverčia čozu. Baras šito reikalo taip palikti negali. Ką jis padarė ir kaip jam sekėsi skaitykite knygoje.

Mano vertinimas:

– lengvas neįpareigojantis skaitalas, sueina visai gerai.

Brukštelk žinutę