Knyga. Jack L. Chalker - Lilita

Lilita yra pirmoji keturių dalių Deimanto valdovų serijos knyga. Įdomu, tai kad Eridanas šias knygas išleido vieną paskui kitą. Ech... Geri laikai buvo...

Iš Vardenio Deimanto planetų atskridę ateiviai pavagia labai svarbią informaciją iš Žemės Ginkluotųjų Pajėgų Vadovybės. Pats geriausias agentas siunčiamas surasti ateivius ir nužudyti kiekvienos iš keturių Deimanto planetų valdovus. Tačiau agentas dalyvauja pats ne fiziškai, bet padaroma jo smegenų kopija ir perkeliama į kitą kūną.

Lilita yra unikali planeta. Joje esantys mikroorganizmai tuoj pat sunaikina visas negyvas medžiagas, todėl jokių daiktų negalima atsivežti į šią planetą. Tie organizmai taip pat užkrečia ir žmogaus kūną, todėl žmogui pabandžius išskristi jis miršta.

Tam tikri žmonės turi galių sustabdyti mikroorganizmų naikinamąją galią, todėl planetoje susiklosto vergvaldiška santvarka. Ant pačio žemiausio laiptelio esantys žmonės neturi savo daiktų ir vaikšto pliki, jie net patys nesugeba apsirūpinti maistu, todėl turi dirbti ponui. Toliau pagal turimas galias žmonės pasiskirsto į: prievaizdus, magistrus, riterius, hercogus ir galiausiai planetos valdovas. Norėdamas užimti kurį nors geresnį postą turi įrodyti, jog turi daugiau galios už žmogų, kuris tą postą užima dabar. Tai padaroma nužudant tą žmogų dvikovoje.

Kolas Tremonas atgabenamas į Lilitos planetą ir turi pradėti nuo paties žemiausio laiptelio. Kaip jam seksis įvykdyti misiją – nužudyti planetos valdovą, sužinosite perskaitę knygą.

Norėčiau dar atkreipti dėmesį, jog Lilita yra ne tik fantastinis nuotykių romanas, bet taip pat ir šiuolaikinės visuomenės kritika. Autorius vieno iš pagrindinių veikėjų lūpomis tvirtina, jog dabartinis gyvenimas tokia pati vergija kaip Lilitoje tik didesnis komforto lygis.

Mano vertinimas:

– tai labai smagi, bet lengvai nuspėjama knyga. Būtent stiprios intrigos biški pritrūko, kad parašyčiau aukštesnį įvertinimą.

Brukštelk žinutę