Knyga. James Blish - Atgijusios žvaigždės

Knygą sudaro trys apsakymai: “Šios Žemės valandos”, “Meno kūrinys”, “Paprastas laikas” ir romanas „Atgijusios žvaigždės“.

Šios Žemės valandos. Žemės pajėgų eskadra ruošiasi pulti nežinomą planetą, kai netikėtai jų laivai yra numušami, išgyvenama vos keletas žmonių. Išgyvenusieji susitinka su vietiniais, kurie mąsto ir elgiasi visai kitaip nei žmonės.

Meno kūrinys. Richardas Štrausas prikeliamas antram gyvenimui tolimoje ateityje 2161 metais. Jam suteikiamas dar vienas šansas sukurti šedevrą. Apsakymo pabaiga tikrai netikėta.

Paprastas laikas. Apsakymas pasakoja apie tai kas galėtų atsitikti kosmonautui keliaujant viršviesiniu greičiu.

Atgijusios žvaigždės iš tiesų nėra romanas, bet apsakymų rinkinys, kuriuos sieja viena tema. Pantropija – tai mokslas, kuris modifikuoja gemalą taip, kad užaugęs žmogus būtų pritaikytas gyventi tam tikromis sąlygoms pavyzdžiui Marse, Veneroje ir t.t. be papildomos kvėpavimo įrangos, specialios apsaugos ir nekeičiant planetos gamtinių sąlygų.

Pirmame apsakyme žmonės gyvena Ganimede, jiems nebaisus šaltis ir nereikia specialios aprangos norit kvėpuoti šioje planetoje. Žemė siunčia specialų agentą Svinį, kad sunaikintų šią pritaikytų žmonių koloniją.

Antrame apsakyme žmonės yra panašūs į voveres-kengūras ir gyvena medžiuose, o į žemę tremiami tik prasikaltę. Pagrindiniai veikėjai suabejoja šventąją knyga ir milžinų egzistavimų, apie jų bandymą išgyventi neįprastomis sąlygomis galite perskaityti šitame apsakyme.

Trečiame apsakyme žmonės yra bakterijos gyvenančios baloje ir bandančios kovoti už savo būvį.

Ketvirtajame pasakyme pritaikyti žmonės, šį kartą panašūs į ruonius, skrenda į gimtąją Žemę.

Mano vertinimas:

– nėra kažkas labai ypatingo, bet skaityti tikrai galima.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)