Knyga. James P. Hogan - Kūrėjo kodeksas.

Kam galėtų būti įdomu skaityti knygą, apie tai kaip atsiradus programiniam gedimui kominis laivas nusileido ne į tą planetą? O po to paveiktas, to paties gedimo pradėjo gaminti brokuotus robotus? Taip aš pagalvojau perskaitęs pirmuosius puslapius.

Perspėjimas: religingiems žmonėms ši knyga nerekomenduojama.

Taigi, laivas pradėjo gaminti save apsimokančius robotus su vienu gedimu, kadangi, planeta irgi nebuvo ta, kurioje buvo numatę laivo nusileidimą kūrėjai, tai save apsimokantys robotai pradėjo evoliucionuoti, tapo labai panašūs į žmones savo visuomenine santvarka ir pasiekė maždaug 1600 metus Žemes metus, kai vienas robotas iškėlė teoriją, jog žemė yra ne plokščia, o apvali. Be abejonės toks pareiškimas prasilenkė su religinėmis tiesomis, todėl robotas buvo suimtas ir teisiamas. Kažką primena?

Aišku šis pasakojimas būtų neįdomus, jeigu jame nedalyvautų žmonės. Kai tik pasirodė žmonės robotų planetoje, staiga prasidėjo keisti dalykai: pradėjo rodytis angelai ir daryti stebuklus, o vienam labai tikinčiam robotui netgi davė lentelę su dievo įsakymais... Kažką primena?

O dabar labai ereziška mintis: o kas jeigu mūsų gimtojoje Žemėje prieš daug... na gerai tarkim du tūkstančius metų įvyko kažkas panašaus?

Mano vertinimas:

– su tokia pradžia, turbūt knyga tapti bestseleriu negali, ir vis tik jos turinys man labai patiko.

Brukštelk žinutę