Knyga. James White - Kosminė ligoninė

Neskaitant to, kad ši knyga turi ne tik pavadinimą, bet ir autorių, aš vis tiek bučiau linkęs ją vadinti apsakymų rinkiniu.

James White "Kosminė ligoninė". Turėtų patikti serialo Babilonas5 fanams. Ar kas nors atsimena šį serialą?

Didžiulė kosminė stotis, skirta gydyti įvairiausių rūšių ateiviams. Ateivių rūšių, tiek daug, kad jos paprasčiausiai žymimos keturiomis raidėmis (kas man asmeniškai nieko nereiškia). Šį romaną sudaro penki apsakymai, kuriuos į bendrus rėmus jungia kosminė ligoninė bei jos personalas: majoras O'mara, daktaras Konvojus bei daktaras Prilicla. Kiekviename apsakyme daktarai gelbėja vis kitą pacientą. Nors mano apibūdinimas skamba baisiai, bet istorija man labai patiko, sumanūs žmonės kritinėmis aplinkybėmis atskleidžia savo talentus.

Beje, tai yra pirmoji iš dvylikos "Ligoninės sektoriaus" knygų.

Alan E. Nourse "Per saulėtąją pusę". Džeimsas Beronas nori būti pirmasis žmogus perėjęs saulėtąją Merkurijaus pusę, bet kad pasiektų sėkmės, jam būtina išsiaiškinti, kodėl ankstesnės ekspedicijos nepavyko.

George R.R. Martin "Akmeninis Miestas" - tai pats prasčiausias kūrinys šioje knygoje. Holtas klajoja po kažkokių ateivių pastatytą miestą. Nesupratau šitos istorijos. Istorija lyg ir paaiškina kaip Holtas atsidūrė akmeniniame mieste, tačiau palieka daugybę klausimų, dėl ko sakyčiau tampa visiškai be prasme.

Terry Dawling "Likvidatoriai". Žemėje nusileido keisti ateiviai, kurie grobia žmonių sąmones. Likvidatoriai kviečiami neutralizuoti tokius ateivius. Trumpa, neišsami istorija, palieka labai daug tarp eilučių. Nors idėja originali ir ją būtų galima vystyti iki viso romano.

Mano vertinimas:

- aš esu Babilonas5 fanas ir Kosminė ligoninė man labai patiko, bet apsakymai tikrai nėra tokie geri, todėl bendras reitingas šiek tiek mažesnis nei galėtų būti.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)