Knyga. Ken Macleod - Įkandin Niutono

Jeigu pagrindinė knygos veikėja moteris, o knygos autorius vyras - tai 90% tikimybė, jog knyga yra paskutinis šūdas!

Leiskite jums pristatyti knygos pasaulį. Didžiulę galaktiką yra pasidalinusios keturios grupuotės, kurios nelabai sutaria tarpusavyje: Autonominė Amerika - bet kurią atrastą planetą pertvarko pagal Žemės pavyzdį ir užsiima ūkininkavimu. Šviečiamojo Amžiaus Riteriai - juos sudaro buvusių japonų, kinų ir indų palikuonys, ieškantys ateivių paliktų technologijų, Demokratinė Korėja - komunistinė valstybė užsiimanti rūdų iš planetų kasimu ir Karlailų klanas. Visos grupuotės senai įvaldžiusios virššviesinių greičių laivus, tačiau didžiausią įtaką visatoje turi Karlailų klanas valdantis žvaigždžių vartus leidžiančius per akimirką iš vienos planetos atsidurti kitoje, kurie knygoje vadinami krimgraužų tinklu.

Sutikite, jog knygos pasaulis nėra originalus, tačiau labai tinkamas įdomiems nuotykiams.

Pagrindinė veikėja Liusinda Karlail su savo būriu per krimgraužą įsiveržia į iki tol nežinomą planetą ir apšaudo senovinį reliktą, taip pažadindama labai galingą jo apsaugos sistemą, žmonijos laukia didžiuliai nemalonumai. Atrodytų, tai labai įdomios istorijos pradžia... Deja... Knygą sudaro 300 puslapių ir ją labai lengvai galima padalinti į tris dalis po 100 puslapių. Pirmoje dalyje Liusinda matuojasi sukneles ir vaikšto į tusūs. Antroje dalyje pagrindinė veikėja šokinėja per krimgraužą iš vienos planetos į kitą, peršoka kokią dešimt planetų, jeigu nedaugiau. Trečioje dalyje visi kariauja prieš visus, priežastis, kodėl jie kariauja, sunku paaiškinti logiškai, rašytojui svarbiausia pats procesas.

Iš tiesų knygoje be pagrindinės linijos, kurią jau aptarėme yra dar dvi. Antroje Sairusas Laimontas sėdi įkalintas savo laive, po to kai jo kontrolę perėmė atgijęs senovinis reliktas. Savaime suprantama, jis nieko negali nuveikti tokioje būsenoje, tačiau autorius labai detaliai aprašo tą procesą. Trečioje linijoje nevykėlis prodiuseris Ben-Amis bando pastatyti kažkokį idiotišką spektaklį... Knyga apie spektaklio statymą, kai turėtų būti apie kovą dėl žmonijos išlikimo... Ar gali būti dar kas nors labiau apgailėtino?

Mano vertinimas:

- knygos pavadinime pavartota žymaus mokslininko pavardė tik siekiant, kad jis apsiverstų grabe. Knygos įvertinimą pakėliau, nes knyga lengvai skaitosi.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)