Knyga. Ken MacLeod - Pažinti pasaulį

Aš visuomet galvojau, kodėl nėra fantastinės knygos apie pirmąjį žmonių ir ateivių kontaktą? Kodėl visuose knygose veiksmas prasideda jau gerokai vėliau? Dabar aš jums galiu atsakyti į tą klausimą: todėl, kad tai žiauriai nuobodu.

Gigantiškas erdvėlaivis ieško Žemės tipo planetos, kad joje galėtų įsikurti kolonistai. Tačiau laivui priartėjus prie planetos, kurią jie ruošėsi kolonizuoti paaiškėja, jog joje gyvena šikšnosparnių civilizacija. Ką daryti kolonistams?

Knygą galima padalinti į tris veiksmus. Pirmieji du teoriškai vyksta kolonistų laive.

Pirmoji linija. Atominio Diskurso Audra rašo savo blogą, kuris vadinasi "Pažinti pasaulį". Jeigu esatę skaitę nors vieną 14metės blogą, iš karto suprasite, jog šitą knygos dalį galite praleisti net neskaitę. Beje, knygoje žodis blogerė ar jai giminingi nėra minimi, bet esmės tai nekeičia.

Antroji linija. Horoksas Matematikas moko Audrą kažkokio keisto mokslo bei taip pat dalyvauja laivo valdymo intrigose. Laivo gyventojai sužinoję, jog planetoje yra civilizacija net gi susipyksta ir pradeda kariauti tarpusavyje. Vieni už kolonizavimą bet kokiu atveju, kiti siūlo ieškoti naujos planetos.

Trečioji linija. Planetoje gyvenantis mokslininkas Darvinas padedamas savo draugo mokslininko Oro netikėtai aptinka ateivių erdvėlaivį, apie tai informuoja visuomenę ir valdžia ima ruoštis karui su ateiviais. Jie nemano, kad ateiviai yra draugiški ir nėra pasiruošę atiduoti savo planetos. Beje, ši vienintelė linija yra įdomi ir verta jūsų dėmesio.

Atsiprašau užspoilerį, bet knyga taip ir baigiasi, bet karo ar bandymo kolonizuoti planetą. Be abejonės ateivių pasirodymas įtakojo vietinių gyvenimą, bet... Nuobodu! Kur veiksmas? Kur karas? Kur kraujas ir lavonai?

Mano vertinimas:

- tik perskaitęs knygą išsiaiškinau, jog tai antroji šio autoriaus knyga. Siūlyčiau šį autorių įtraukti į nerekomenduojamų sąrašą.

Brukštelk žinutę