Knyga. Larry Niven - Žiedinis pasaulis

Žiedinis pasaulis apdovanotas net trim premijomis: Nebula 1970 metais, Hugo ir Locus 1971 metais. Tai yra pirmoji keturių dalių ciklo Žiedinis pasaulis knyga, antroji vadinasi Žiedinio pasaulio inžinieriai, likusios dvi į lietuvių kalbą (kol kas?) nebuvo išverstos.

Keturių asmenų komanda: Gyvulių Pašnekovas – knizas oranžinis, didelis, agresyvus (kažkodėl įsivaizdavau kaip tą tigrą nuo kellogs frosties), Nesas dvigalvis lėlininkas (įsivaizdavau kaip dvikaklį strutį), patyręs nuotykių ieškotojas 200 metų žmogus Liusas Vu ir Tila Braun dvidešimtmetė mergina keliaują į paslaptingą žiedinį pasaulį.

Pats keisčiausias asmuo šioje ekspedicijoje yra ne koks ateivis, bet būtent Tila. 90% laiko jinai elgiasi kaip visiška kvaiša, o likusiais atvejais sužiba tokiais intelekto pliūpsniais, kad pavydėtų bet kuris žemės profesorius.

Nors jie keliauja tyrinėti keisto pasaulio, tačiau tikroji intriga yra trim aukštais supainioti rasių tarpusavio praeities santykiai, kurie ir atsiskleidžia visu grožiu kelionės metu.

Knyga įtraukia nuo pat pirmo puslapio ir peržengus kažkur vidurį pabosta. Tu puikiai žinai, jog jie dar patirs daugybę nuotykių, bet kažkaip nesitiki nieko dramatiško ir pasidaro kažkaip giliai dzin ant to kas vyksta, tik stengiesi greičiau prastumti viską iki galo.

Čia turbūt priklauso nuo žmogus, bet mano nuomone po vidurio taip ir nieko tokio neatsitiko. Geriau jau dalį neesminių epizodų būtų ištrynę, knyga būtų tapusi ir trumpesnė, ir įdomesnė.

Mano vertinimas:

– knyga be abejonės verta tų premijų, kurias laimėjo, tačiau tikrai yra ir geresnių/įdomesnių fantastinių knygų.

Brukštelk žinutę