Knyga. Larry Niven, Jerry Pournelle, Michael Flynn - Puolę angelai

Neįmanomoje ateityje arba alternatyvioje visatoje žmonės gyvena Žemėje ir dviejuose kosminėse stotyse: amerikiečių – Laisvėje ir rusų – Taikoje. Į Žemę atėjo dar vienas ledynmetis, valdžią paėmė žalieji, kurie priėmė antitechnologinius įstatymus, dėl to kosminės stotys pasiskelbė nepriklausomomis.

Tačiau kosminėse stotyse gyvenimas ne pyragai, joms trūksta įvairių resursų, o labiausiai deguonies ir azoto, kurio specialiais laivais stočių pilotai neria pasisemti į Žemės atmosferą. Vieno tokio panirimo metu laivas yra numušamas ir pilotai nukrinta į ledyną. Beje, kosminių stočių gyventojai yra vadinami angelais.

Pasirodo vieninteliai žmonės, kurie vis dar tiki technologijomis Žemėje yra fantastai. Taip prasideda varžybos tarp fantastų ir valdžios dėl angelų likimo.

Valdžia skelbia antitechnologinius įstatymus, žudo mokslininkus, degina fabrikus, tačiau tuo pat metu naudojasi kompiuteriais, tinklais, lėktuvais, sraigtasparniais, automobiliais, ginklais... Mes juk puikiai suprantame, jog tai neįmanoma? Aš neabejoju, jog beveik kiekvienas iš jūsų galėtų pakeisti kompiuterio diską nauju, tačiau kiek iš jūsų galėtų naują diską pagaminti?

Patalpų šildymui naudojamas ne vanduo, bet vandenilis, tačiau nereikia būtų chemijos mokslu daktaru, jog suprasti, kad tai nėra pati geriausia idėja.

Trys autoriai turbūt pasidalino po šimtą puslapių ir pribūrė pievų, tiek kiek galėjo. Pavyzdžiui labai detaliai aprašomas fantastų organizuojamas fandomas, kuris iš principo neturi didesnės esmės siužetui. Taip pat detaliai aprašoma triušių, sliekų ir kitų dalykų įsigijimas, kuriuos planuojama vežti, bet kam to reikia? Žmonės pasineria į prisiminimus, nes... reikia prikurti daug puslapių...

Veikėjų tiek pat kiek šieno, todėl suprasti kas ką daro yra neįmanoma. Skaitydamas supratau, tiek tiek kad yra du angelai, viena gera pana, viena bloga pana ir belenkiek bičų. Kas yra kas, ką, kodėl ir kaip daro... be pačių autorių turbūt niekas nežino.

Kadangi pagrindiniai veikėjai yra fantastai, tai autoriai nesikuklindami reklamuoja savo kitus kūrinius. Apie ką dar fantastai galėtų kalbėti?

Pagrindinė blogietė žino tiek kiek visi geriečiai sudėjus kartu. Kaip jinai sužino, tai kas atsitiko visai nesenai, visiškai neaišku.

Mano vertinimas:

– nors romanas ir laimėjo Prometheus bei Seiun premijas, man jis atrodo kaip visiškas šlamštas.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)