Knyga. Larry Niven, Jerry Pournelle, Steven Barnes - Heoroto paveldas

Žmonės atskrenda į naują planetą Banginio Tau ir joje įkuria pirmą žemiečių koloniją. Žmonės čia jaučiasi saugūs bei atsipalaidavę ir tik buvęs kareivis Kedmanas Veilendas reikalauja sustiprinti saugumą, tačiau visi jį laiko paranoiku ir ignoruoja tol, kol neatsitinka nelaimė.

Užkabino? Daugiau siužeto nepasakosiu, nes, kai gerai pagalvoji, nelabai ir yra ką pasakoti.

Kiekvienas knygos skyrius prasideda kokia nors citata iš klasikinio, istorinio veikalo. Taip pat yra keletas puslapių parašytų iš pagrindinio priešininko grendelio pozicijų. Nei pirmo, nei antro dalyko tikrai nereikia, na... bet trys rašytojai... kiekvienas nori įdėti savo indėlį.

Knyga yra labai stora, nes labai daug laiko skiriama buitiniams ir kitiems nereikšmingiems dalykams aprašyti, kurie niekaip neįtakoja siužeto, o pačių nuotykių, įvykių nėra tiek jau daug. Jei kalbėti konkrečiau – trys. Kitaip sakant kiekvieno įvykio kulminacijos įkrovimas trunka daugiau nei šimtą puslapių.

Knygos siužetas yra lengvai nuspėjamas ir jums bus staigmena tik tuo atveju, jei nesate skaitę nei vienos fantastinės knygos. Tačiau nesupraskite manęs klaidingai, perskaičiau knygą su dideliu malonumu.

Heoroto paveldas yra pirma trilogijos knyga. Šioje knygoje žmonės įsikūrė saloje ir daug kalba apie tai, kad reikėtų padaryti žygį į žemyną. Darysiu spėjimą, jog apie tai ir bus antroji trilogijos knyga. Jeigu žinote daugiau, patvirtinkite arba paneikite komentaruose.

Mano vertinimas:

– bendrai paėmus knyga man patiko, bet būtų dar labiau patikusi, jei būtų plonesnė.

Brukštelk žinutę