Knyga. Lawrence Watt-Evans - Denerio skeveldros

Denerio skeveldros keista planeta. Joje gyvena čiabuviai klajokliai ir 28 kosmoso turistai. Kadangi kosmoso turistai naudojasi visomis naujausios technologijomis, o čiabuviai vis dar medžioja lankais, tai šios dvi grupės negali sugyventi kaip lygūs.

Čiabuviai mano, kad kosmoso turistai yra dievai ir priskiria jiems daug įvairių galių: sezonų kaita, lietus, sniegas, audros ir panašiai. Kosmoso turistai dėl to visai neprieštarauja.

Vienas kosmoso turistas Gestas Pokštininkas iškrečia čiabuviui Bredonui Medžiotojui pokštą. Tačiau čiabuvis yra atkaklus ir nusprendžia visko taip paprastai nepalikti. Gestas nelabai turėdamas iš ko rinktis pasiimą Bredoną kartu. 

Nors išviso yra tik 28 kosmoso turistai, tačiau jie nesutaria tarpusavyje, o kartais jų nesutarimai perauga ir į ginkluotus konfliktus. Būtent į tokio konflikto sūkurį ir patenka Bredonas. 

Knygoje yra 28 skyreliai, kurių kiekvienas pradedamas legenda apie vis kitą sudievintą kosmoso turistą. 

Knyga parašyta pagal klasikinę schema, kaip vienas atkaklus neišmanėlis, nepatenkintas savo padėtimi, paprašo neįmanomo, patiria daug nuotykių, tampa didvyrių ir finale gauna daugiau nei galėjo svajoti. Nuo sėkmingų tokio tipų knygų ši skiriasi tuo, jog čia nėra jokios gilesnės dramos, nėra jokių pamąstymų ar intrigų. 

Mano vertinimas:

– knygą skaityti galima, bet tikrai neverta.

Brukštelk žinutę