Knyga. Lawrence Watt-Evans, John Varley - Tamsiosios pusės miestas

Miestas buvo įkurtas tamsiojoje Epimetėjo pusėje, meteorito išmuštame krateryje. Iš pradžių visi manė, kad planeta nustojo suktis, tačiau vėliau apsižiūrėjo, jog miestas nors ir lėtai tačiau užtikrintai slenka į gyvybei pražūtingą saulėtąją Epimetejo pusę.

Pagrindinę knygos veikėją, detektyvę Karlislą Hsing pasamdo benamiai, iš kurių naujasis namo savininkas pareikalaujamas mokėti nuomos mokestis. Iš karto iškeliamos kelios versijos, kodėl taip galėjo atsitikti. Pirmoji – kažkam atsisuko ne vienas varžtelis, nes joks protingas žmogus nepirktų namų vakariniame rajone, iš kurio visi skuba išsikraustyti, nes ten neužilgo gresia nudegimai pavojingais Epimėtėjo saulės spinduliais. Antroji – kažkas nusprendė pasipelnyti iš valkatų apsimesdamas namo savininku. Trečioji – kažkas nori įvilioti Hsing į spąstus, juk visi detektyvai per savo darbą įsigyja priešų. Kuri versija teisinga sužinosite perskaitę knygą, jeigu vis dėl to ją skaitysite.

Pagrindinė veikėja Karlisla bylą moka tik dviem būdais: paieškoti ko nors internete, arba nueiti tiesiai pas žmogų ir pamojavus ginklu užduoti keletą klausimų. Beje, antras būdas dažniausiai būna nesėkmingas. Taigi, apibendrinant, istorija banali, nuobodi, neįtraukianti, nors jeigu norite pasiskaityti, kaip atrodo mirštantis pasaulis, kuriame visuomet karaliauja naktis, galbūt ir verta pasiskaityti.

Knygoje taip pat pateikiamas ir John Varley apsakymas „Sudie, Robinzonai Kruzai“, pasakoja apie keista Disneilendą – vandens pasaulį, kuriame gyvena vaikas Piris, žaidžiantis Robinzoną.

Mano vertinimas:

– žinot būna ir blogesnių istorijų, šita tik šiek tiek prastesnė už vidutinę.

Brukštelk žinutę