Knyga. Michael Flynn - Eifelheimas

400 puslapių - turbūt storiausia Eridano išleista knyga, kuri nebuvo padalinta į dvi dalis.

Eifelheimas yra kaimas Vokietijoje, o gal tiksliau reiktų sakyti – buvo kaimas.

Kliologas Tomas sukuria matematinį modelį, kuris leidžia apskaičiuoti bet kurio miesto pasaulyje įsikūrimo vietą. Modelis veikia puikiai kol jo nepradeda taikyti Vokietijoje. Tuomet paaiškėja, jog modelis teigia, vienoje vietoje turi būti gyvenvietė, tačiau jos nėra. Tomas pradeda tyrinėti duomenis ir sužino, jog toje vietoje buvo gyvenvietė iki 1350 metų, tačiau vėliau išnyko ir niekada nebuvo atkurta. Mokslininkui pasidaro įdomu kodėl?

Antroje linijoje veiksmas vyksta 1349 metais būtent Eifelheime, kur nusileidžia ateiviai. Pagrindinis veikėjas pastorius Dytrichas, labai protingas tų laikų žmogus bando padėti ateiviams išgyventi ir įtikinti tamsius kaimiečius, jog jie nėra demonai.

Nors knyga išleista kaip mokslinės fantastikos romanas, man ją norėtųsi vadinti istorine apybraiža. Nesupraskite neteisingai, čia tikrai yra fantastikos dedant akcentą ant mokslinės. Vien ko verta diskusija apie mažėjantį šviesos greitį. Tačiau tai tik lašas jūroje. Linija vykstanti dabartyje turi vos keletą epizodų, 99% teksto yra skirta 1349 metams.

Autorius labai stengiasi kuo detaliau atpasakoti 1349 metų žmonių buitį, šventes, požiūrį į mokslą, filosofiją, religiją, laisvę, žmogaus teises. Tačiau visos tos detalės neturi nieko bendro su veiksmu. Kiek iš jūsų patiktų, pietums užsisakius kepsnį sužinoti, jog didžioji dalis patiekalo yra tiesiog ketčiupas?

Dar vienas dalykas, kurį būtinai turiu paminėti. Kaip čia gali atsitikti, jog net du puslapiai knygoje antra raidė beveik kiekviename žodyje pakeista kabute? Redaktorius algos negavo?

Mano vertinimas:

– jeigu domitės istorija, galbūt patiks, o man pačiam tai baisiai nuobodi knyga.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)