Knyga. Michael McCollum - Antario aušra

Šią knygą su daro „Antario aušra“, ir F.L. Wallace „Bouldeno žvėrelis“. Toks jausmas, kad kažkas apsakymą įtraukė į knygą netyčia… „Antario aušra“ yra pirmoji Antario trilogijos dalis.

Antario aušra. Ši istorija turi gerą idėją, deja, jinai yra labai prastai realizuota. Pradėkim nuo idėjos. Altos kolonistai buvo ilgą laiką atskirti nuo kitų pasaulių. Netikėtai jų sistemoje atsiradus kosminiam laivui jie skuba užmegzti kontaką. Paaiškėja, jog tai yra stipriai sugadintas žemiečių laivas su daugybę lavonų. Sekantis žingsnis yra išsiaiškinti kaip ir iš kur tas laivas čia pateko. Skamba kaip pilna nuotykių fantastinė knyga ar ne?

Deja, devyniasdešimt procentų knygos turinio sudaro buitiniai dalykai, tokie kaip variklio darbo patikrinimai ir kitos nuobodžios gyvenimo detalės. Dar penkis procentus sudaro politikų ginčai. Kas turiu pripažinti, būtų realistiška, jog kosminės misijos reikalus spręstų parlamentas ir kiekviena partija siektų savo naudos, bet jeigu norėčiau realybės, tai žiūrėčiau nuobodžiausią realybės šou pasaulyje.

Autorius turi puikią progą suregzti gražų meilės trikampį pilną intrigų, pavydo, keršto, bet susimauna kaip pirmokas. Autorius turbūt gyvenime nėra matęs nei vieno meksikietiško serialo… Kalbant apie politikų intrigas, tai šitoje vietoje rašytojas irgi pasišiukšlina. Lyg ir bus kažkas blogo iš politikų, bet ne… Tiesiog iššvaisto popierių ir tiek, galėjo jų iš viso neminėti.

Iššvaisčius tiek daug nelabai to veiksmo lieka. Ir tai net gi nėra pirmoji autoriaus knyga, kai dar atlaidžiai žiūri, jog jis nemoka rašyti.

Bouldeno žvėrelis – tai labai trumpa, bet miela istorija apie keistą ligą svetimoje planetoje bei jos vaistą. Rekomenduoju.

Mano vertinimas:

– net ir papildomai įdėtas geras apsakymas, nepataiso įspūdžio, jog romanas yra parašytas mėgėjo.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)