Knyga. Michael Swanwick - Žemės kaulai

Ar norėtumėte pamatyti gyvus dinozaurus?

Ateiviai davė žmonėms keliavimo laiku įrangą, tačiau kartu ir labai griežtas naudojimo instrukcijas. Kelionės laiku gali būti naudojamos tik dinozaurų tyrinėjimui.

Jeigu paklaustumėte manęs apie ką knyga, turėčiau pasakyti, jog neturiu supratimo. Yra tris pagrindiniai veikėjai Džeimsonas Grifinas – laiko kelionių saugotojas ir du mokslininkai Ričardas Leisteris bei Gertrūda Selė.

Kadangi, knyga apie laiko keliones, tai vienas skyrius vyksta praeityje, kitas ateityje, trečias vėl velniai žino kur. Kai viskas taip šokinėja laike, neturiu supratimo kaip sekti veiksmo liniją, tiesiog skaitai ir stengiasi visiškai nesusipainioti.

Meluočiau, jeigu sakyčiau, kad kas trečias žodis man buvo negirdėtas, bet autorius tikrai pasistengė, išvardinta daugybė dinozaurų klasių, grupių, rūšių, taip pat erų, periodų pavadinimai ir daugybė kitų tos srities terminų. Pateikta daugybė įvairių dinozaurų aprašymų, man įdomu, kiek jų yra tiesa, o kiek visiška rašytojo fantazija.

Bet dalykas, kuris man patiko labiausiai, tai dinozaurų išnykimo teorija. Kokia jinai? Nesakysiu, turėsite perskaityti knygą patys.

Mano vertinimas:

– dabar noriu sužinoti apie dinozaurus viską.

Brukštelk žinutę