Knyga. Nancy Kress - Svetima šviesa

Ateivių rasė - hedai - patiria vieną pralaimėjimą po kito prieš žmoniją. Žmonės elgiasi visiškai nelogiškai ir nesuprantamai. Jiems būtinai reikia suprasti žmoniją, kol ši nesutrypė visos hedų rasės.

Luito planetoje hedai randa žmones beveik pirmykštėje stadijoje. Planetoje yra du tarpusavyje nesutariantys miestai: Delizija ir Džela. Ateiviai planetoje įkuria trečią miestą į kurį priima maždaug 500 norinčių iš abiejų miestų ir kiaurą parą juos stebi bandydami perprasti jų mąstymo būdą.

Savaime suprantama, jog tokio tipo knygoje daug veikėjų, todėl paminėsiu tik kelis, kuriems skiriama daugiausiai dėmesio. Stiklo pūtėja Eirisė išvyta iš Delizijos už tai, kad sukūrė uždraustą skulptūrą. Prostitutė Susu nusprendusi daugiau nebebūti prostitute. Legionierė Džehana iš Dželos miesto, kuri tikisi, jog ateiviai įteiks jai ginklą padėsiantį nugalėti Dželos miesto priešus. Nors teoriškai veikėjų tiek vyrų, tiek moterų knygoje vienodai, tačiau kaip jau supratote, kadangi autorė moteris, pagrindinis dėmesys skiriamas moterims, jų veiksmams, mintis, išgyvenimams.

Jeigu matėte realybės šou Akvariumas, tai daugiau nebeturiu ką pasakyti apie šią knygą.

Mano vertinimas:

- nuobodu. Veiksmas beveik nevyksta. Gydytojų asociacija rekomenduoja skaityti po vieną puslapį šios knygos sergant nemiga.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)