Knyga. Philip Jose Farmer - Nuosavas kosmosas

Žinot kas būna, kai blogai su atmintimi? Tuomet nusiperki to autoriaus, kurio žaidėjai neskaityti, knygą. Kažkada skaičiau Philip Jose Farmer „Nemąstanti kaukė“ apie tą knygą atsimenu tik viena dalyką – knygą man nepatiko, buvo tiesiog idiotiška.

Bet kalbėkime apie „Nuosavą Kosmosą“. Įsivaizduokite, kad gyvenate tokioje visatoje, kur Viešpats gali sukurti tokią planetų sistemą, kaip jam tik šaus į galvą. Kas bus, jeigu Viešpačiui nusibos jo sukurtas pasaulis? Jis šitą paliks ir susikurs sau kitą. O tokių viešpačių yra daug. Turbūt dar turėčiau pasakyti, kad iš vieno pasaulio į kitą galima keliauti tik per specialius vartus.

Knyga sudaryta iš dviejų apsakymų, kurie siejasi, jog vyksta tame pačiame autoriaus sugalvotame pasaulyje. Pirmasis „Pasaulių Vartai“ pasakoja apie viešpatį Robertą Volfą Džedaviną, kuris kartu su keliais savo giminaičiais yra įviliojamas į planetą spąstus. Bandydamas išsiaiškinti kas jį įviliojo į spąstus ir bando nužudyti, Volfas patiria daug nuotykių.

Antrasis apsakymas „Nuosavas Kosmosas“ pasakoja geriausio Volfo draugo Kikahos Jano Polo Finegano nuotykius. Ar įsivaizduojate prerijas, bizonus ir juos medžiojančius indėnus? Ar galite įsivaizduoti ateivių skraidančią lėkštę? Ar galite įsivaizduoti graikų mitologines būtybes: kentaurus, harpijas (paukštis su moters galva)? Manyčiau šitus visus gana nesunkiai galite įsivaizduoti, o dabar sudėkite tuos tris elementus į vieną sceną... Daugiau nėra ką pasakoti apie antrą dalį.

Pati knyga pilna „specialiųjų efektų“, tačiau jei tai būtų filmas tuomet sakytume, kad eilinį kartą holivudas prigrūdo efektų ir pamiršo visai turinį.

Rašydamas šią recenziją sužinojau, kad ši istorija dar turi ir tęsinį – „Lavalitinis pasaulis“

Mano vertinimas:

– jeigu jums tas pats žiūrėti meksikietišką serialą, ar skaityti knygą, tai šita knygą kaip tik jums. Visiškai neįpareigojantis skaitalas ir nebandykite čia ieškoti gilesnės minties ar logikos.

Brukštelk žinutę