Knyga. Pier Anthony - Stepė

Šią knygą iš tiesų sudaro Piers Anthony apysaka „Stepė“ ir du apsakymai: George H. Smith – „Tremtiniai“ bei John Brunner – „Vitanuliai“.

Piers Anthony „Stepė“. Stepė tai žaidimas, kurį žaidžia ateities pasaulio gyventojai norėdami patirti nuotykių bei atkartoti istorinius praeities Žemės įvykius. Keli žmonės pagrobia uigurų karo vadą Alpą iš praeities tikėdamiesi iš jo išpešti istorines žinias, kurias panaudotų laimėjimui žaidime. Tačiau Alpas pabėga nuo jų ir nusprendžia panaudoti savo turimas žinias savo asmeniniai pergalei pasiekti žaidime, nes tai vienintelis kelias, kaip jis galėtų įsitvirtinti šiame naujame pasaulyje. Istorija skaitosi gana įdomiai ir gana lengvai, bet turėčiau pasakyti, jog autorius yra tinginys. Turint tokią idėją galima parašyti kaip minimum trilogiją, vietoj to daugelyje puslapių tiesiog prabėgomis mini faktai nesigilinant į nuotykius ir tik keletas epizodu yra papasakojame plaučiau...

George H. Smith – „Tremtiniai“. Į Olimpijos planetą atskrenda labai senas laivas „Teliūrė II“, kuriam galaktikos taryba yra paskelbusi karantiną. Lenui Sesmikui pasidaro gaila žmonių ir jis pažeisdamas tarybos tvarką leidžia nusileisti laivui į planetą ir tuomet supranta kokią klaidą padarė.

John Brunner – „Vitanuliai“. Vitanuliai – vaikai neturintys jokių protinių gebėjimų. Apsakime pasakojama, kad buvo išspręsta žmonių mirtingumo problema – išrasto žmonių gyvenimą prailginančios piliulės, tačiau tuo pat metu Žemėje įvyko kitas iš pirmo žvilgsnio nesusiejantis dalykas.

Mano vertinimas:

– būna ir daug blogesnių knygų. Atsipalaidavimui šita tiks.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)